31.07.2013/11:25

Powołano Radę Konsultacyjną do spraw Handlu i Usług przy MG

Minister Gospodarki powołał Radę Konsultacyjną do spraw Handlu i Usług, która jest organem pomocniczym ministerstwa. Zadaniem Rady jest wspieranie Ministra Gospodarki w podejmowaniu działań na rzecz znoszenia barier i zjawisk dysfunkcyjnych w sferze handlu i usług.

Do kompetencji Rady należy także opracowywanie rozwiązań legislacyjnych w celu stworzenia lepszych regulacji prawnych oraz rozwiązań systemowych służących rozwojowi handlu wewnętrznego i usług. W skład prezydium Rady wchodzą przewodnicząca – Urszula Kłosiewicz Górecka (Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur), wiceprzewodniczący – Waldemar Nowakowski (Polska Izba Handlu), sekretarz – Maria Andrzej Faliński (Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji) oraz członkowie prezydium – Andrzej Gantner (Polska Federacja Producentów Żywności) i Janusz Rakowski (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.