14.11.2018/13:58

Powstają globalne standardy SRC, zapewniające łatwość i bezpieczeństwo płatności elektronicznych

Visa prowadzi systematyczne działania poprawiające płynność i bezpieczeństwo zakupów w handlu elektronicznym, wspierając jednocześnie prace nad tworzeniem Specyfikacji EMV® Secure Remote Commerce (SRC). Projekt ten tworzy bazę dla wszystkich transakcji w handlu elektronicznym. Umożliwi on konsumentom, detalistom i wydawcom dokonywanie płatności w spójny, wygodny i bezpieczny sposób.

Przez ostatni rok EMVCo zbierała opinie o projekcie specyfikacji od uczestników całego ekosystemu płatności. Visa zachęca teraz detalistów, wydawców kart, podmioty oferujące bramki płatnicze dla agentów rozliczeniowych, a także inne zainteresowane strony, do wyrażenia swoich opinii i dzielenia się komentarzami podczas konsultacji publicznych. Po zakończeniu tego procesu, EMVCo opublikuje ostateczną wersję specyfikacji.

Kupujący coraz częściej korzystają ze stron internetowych, telefonów komórkowych i urządzeń aktywowanych głosowo. Jednak ich doświadczenia zakupowe często są niespójne i nie zawsze płynne, gdyż wymaga się od nich ręcznego wprowadzenia szczegółów płatności. Dzięki SRC, zakupy elektroniczne staną się prostsze, szybsze i bezpieczniejsze, tak jak zakupy w sklepach stacjonarnych.

– Dziś doświadczenia zakupowe konsumentów w przypadku handlu elektronicznego są niespójne i nie dość płynne. Nierzadko przekłada się to na niski współczynnik konwersji dla detalistów. Specyfikacja opracowywana przez EMVCo stanie się podstawą dla rozwoju płatności elektronicznych. Dzięki niej na długie lata zapewnimy łatwość w realizowaniu płatności w obszarze sprzedaży elektronicznej i Internetu Rzeczy (IoT) – powiedział TS Anil, globalny dyrektor ds. produktów i platform płatniczych w Visa.

Wspierając ustandaryzowaną płatność, Visa dąży do tego, aby w całym ekosystemie płatności, przestrzegane były takie kluczowe zasady jak prawo do wyboru, prywatności i bezpieczeństwa. Standaryzacja pomaga również usprawnić realizowanie płatności poprzez uczynienie ich bardziej spójnymi oraz płynnymi. Obecnie niedoskonałości w tym zakresie często prowadzą do frustracji konsumentów i porzucenia koszyka zakupowego.

– Potrzeba stworzenia standardów dla handlu elektronicznego staje się coraz pilniejsza. Przyjęcie światowych standardów interoperacyjności przyczyniło się do rozwoju fizycznych punktów sprzedaży. Spodziewamy się, że SRC okaże się analogicznym sukcesem w obszarze eCommerce, mCommerce i IoT – dodał Anil. – Visa bierze także udział w grupie roboczej W3C Web Payments. Grupa ta pracuje nad zapewnieniem interoperacyjności pomiędzy Specyfikacjami SRC i W3C Payment, a także stworzeniem rozwiązań, które sprawią, że płatności kartą w środowisku przeglądarek internetowych odbywać się będą w sposób bezpieczny i prosty.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.