18.11.2020/19:09

PPG rozpoczął sprzedaż na platformie Allegro

Firma PPG, producent farb i lakierów uruchamia swoje sklepy w serwisie Allegro. Do tej pory jej produkty można było kupować głównie w sklepach DIY oraz w sklepach Dekoral.

Producent podkreśla, że dzięki prezentacji swojej oferty na wirtualnych półkach Allegro, PPG może trafić bezpośrednio do konsumentów z całej Polski. Pierwszy z otwartych jeszcze we wrześniu sklepów, dedykowany marce Dekoral w ciągu pierwszego miesiąca zyskał dużą popularność wśród kupujących. Niedawno PPG otworzył na Allegro kolejne dwa sklepy dedykowane konsumenckim markom Bondex oraz Drewnochron. We wszystkich trzech sklepach aktywnych jest ponad 438 aukcji.

- Zaufanie jakim obdarzają nas klienci motywuje cały nasz zespół do poszukiwania kolejnych usprawnień dla kupujących. Obecnie pracujemy intensywnie nad poszerzeniem opcji dostawy. Naszym celem jest zagwarantowanie kupującym on-line tych samych doświadczeń, opcji i możliwości, jakie otrzymują kupujący w sklepach stacjonarnych – mówi dyrektor sprzedaży PPG Anna Michałowska.

Firma PPG oferuje także klientom na Allegro możliwości kontaktu telefonicznego oraz kontaktu na czacie z ekspertami technicznymi PPG. W Contact Center klienci mogą uzyskać ekspercką poradę, która obejmuje konsultacje z uwzględnieniem wszelkich powierzchni, które mają być pomalowane oraz oczekiwań klientów dotyczących finalnego efektu dekoracyjnego jaki chcą uzyskać.

Pamiętając o swoich klientach biznesowych, PPG posiada również platformę zamówień on-line CDN XL dla klientów B2B.

- Zakupy przez Internet zmieniły krajobraz handlu detalicznego, ponieważ coraz więcej konsumentów poszukuje dostępności, różnorodności i konkurencyjnych cen. Dlatego wdrożenie kolejnego kanału sprzedaży jest dla PPG naturalnym procesem. Współpraca z Allegro jest bez wątpienia krokiem w dobrym kierunku, ze względu na popularność i świetną renomę platformy – mówi Grzegorz Koźmiński, menedżer ds. komunikacji w PPG.

Dodatkowo, listopad to pierwszy miesiąc, w którym PPG oferuje na Allegro promocję konsumencką podobną do tej, którą firma zaproponowała kupującym w sklepach stacjonarnych. Akcja promocyjna jest dedykowana emulsjom kolorowym marki Bondex, która dostarcza farby dla najbardziej wymagających klientów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także