22.03.2020/12:25

Pracodawcy RP: znieść zakaz handlu w niedziele – dla naszego bezpieczeństwa!

Pracodawcy RP apelują o całkowite zniesienie zakazu handlu w niedziele, które musi zostać zawarte w pakiecie antykryzysowym – na kolejne nowelizacje i zmiany nie ma czasu. W pakiecie ustaw tzw. Tarczy Antykryzysowej zaproponowano jedynie możliwość przyjmowania towaru w sklepach w niedziele – to tylko pozorne złagodzenie zakazu, który należy natychmiast znieść dla naszego bezpieczeństwa!

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

14 komentarzy

 • Miłosz 23.03.2020

  Hipokryzja Pisu - handel w niedzielę zły bo epidemia, a wybory prezydenckie OK bo tylko Duda prowadzi kampanię i ewidentnie manipuluje społeczeństwem (razem z PISem) ogłaszając programy, które należą do kompetencji rządu a nie prezydenta.

 • Luz 23.03.2020

  Tu chodzi tylko i to że znudzeni ludzie nie mający żadnego hobby nie mają co robić w niedzielę w domu i jedyna rozrywką jest łażenie po sklepach i zawracanie dupy sprzedawcą ,a teraz pod przykrywką walki z wirusem próbują zmienić przepisy tylko po to żeby ich nuda nie zajebał w domu .

 • Echhh 23.03.2020

  Straszna żenada pod przykrywką koronowirusa jatrzą i chcą wymusić cofnięcie zakazu. Mam nadzieje, że rząd się nie ugnie tym pazernym ...

 • J23 23.03.2020

  Żadnego otwierania sklepów w niedzielę.
  !!! Ci ludzie co tam pracują też maja rodziny. Jakim trzeba być egoista by domagać się otwarcia sklepów w
  Niedzielę. Właściciele tych galerii czy hipermarketów mają z czego dokladac a jak nie pasuje to wynocha z rynku. Przyjdzie następny. A na spacer proponuje wybrać sie do lasu.

 • Tomsdz 23.03.2020

  (fragment komentarza niezgodny z regulaminem)
  WSZYSCY POLACY JAK JEDEN
  To handel przez ostatmie lata dzwigal ten kraj do przodu i ciągle wszystkim malo.
  A teraz po tygodniu nie pracowania,firmy odziezowe plączą ze poupadsja jesli panstwo ich nie wspomoże. Pracuje w hdndlu od 20 lat przez ostatnie lata wszystkie firmy odziezowe odnosily sukcesy i raptem teraz są w tarapatach.Pytam sie vo robiły z zyskuem wypracieanym przez ostatnie lata???PAŃSTWO ZŁOTÓWKI NIE POWINNO DAC NA TAKIE FIRMy.A jeszcze żądają pracodawcy by wydłużyć czas pracy i poobizac wynagrodzenia.
  ZENADA W POSKIM WYDANIU!!!! (fragment komentarza niezgodny z regulaminem)
  A JESZCZE NIEDAWNO PREZESI WIELKICH FIRM ODBIERALI I PRZYZNAWAŁ SOBIE NaWZAJEM NAGRODY DOBRE BO POLSKIE-TYLKO SZKODA ZE TERAZ NIE SA ONI DOBRYMI PRACODAWCAMI .
  DRAMAT Z TRAGEDIA AŻ CZŁOWIEK ŻAŁUJĘ ZE SIĘ TU URODZI

 • Alexx 22.03.2020

  Wszystkie sklepy powinny być w niedzielę zamknięte spacery mogą urzadzac w tygodniu

 • Damian 22.03.2020

  Na dzień dzisiejszy bardzo dużo pracowników taż handlu pobrało opieki na dzieci, jeżeli będzie moiwy handel w niedziele oznacza że trzeba będzie pracować 7 dni w tugodnie bez dnia wolnego. Czy nasze bezpieczeństwo również się nie liczy?

 • 6 22.03.2020

  Niedziele wolne a w sobote na parkingu przed biedronka dziesiątki samochodów i to jest odpowiedź na apel nie wychodzi z domu -cyrk

 • Jan 22.03.2020

  Codzienne Ograniczenie godzin sprzedaży/Warszawa, Biedronka/ spowoduje/zakazywane/zgromadzenia ludzi w zamkniętej przestrzenie. O odległości1, 5m między ludźmi-zapomnij. Przeciwnym,działaniem, pomocnym w utrzymywaniu higieny, bezpieczeństwa - byłoby otwarcie sklepów w niedzielę.

 • Abc 22.03.2020

  Co za gamonie tu komentują. Nie chodzi o otwarcie sklepów teraz w niedziele a o niedziele jak koronawirus minie. Wtedy firmy sprzedając towar w niedzielę będą w stanie odrobić straty, które teraz notują

 • Jolka 22.03.2020

  Sklepy powinny być całkowicie zamknięte wtedy zaraza by się tak szybko nie roznosila.kolejki w sklepach są ale ludzie już nie robią ogromnych zakupów tylko chodzą po 1-2 produkty bo im się nudzi siedzenie w domu.siedza przed komputerami i wymyślają przepisy na potrawy A potem biegają do sklepów po jakąś pierdole zeby nogi rozprostowac.a jak się zwraca uwagę starszym żeby siedzieli w domach to i tak mówią że swoje iż przeżyli i lepiej byłoby umrzeć. Od i takie pojmowanie złego stanu rzeczy.

 • kapitan 22.03.2020

  Dość prymitywna demagogia. Jak ktoś nie kupi w niedzielę lecz dopiero w poniedziałek to umrze - tak można wywnioskować z treści artykułu.

 • Cara 22.03.2020

  Jeszcze tego brakowało żeby w niedzielę sklepy były otwarte. Już w tej chwili ludzie nie umieją usiedzieć w domu i muszą wyjść na zakupy z rodzinami. Otwarcie sklepów w niedzielę spowoduje że ruch się nie zmniejszy w sklepach, tylko ludzie znajdą kolejna alternatywę dla wyjścia bo koniecznie MUSI wyjść z domu kupić jakąś pierdole bez której nie umie się obejść. W tej chwili wszystkich którzy tak trąbią o otwarte w niedzielę zapraszam do pracy zobaczymy czy będziecie czuć się bezpiecznie i z chęcią wracać do domu ze świadomością że możecie coś przywlec do domu i zarazić swoich domowników.

 • Maks 22.03.2020

  Macie rację ale co wtedy Andrzej w kampanii powie ciemnemu elektoratowi.. ludzie w Radomiu, Mielcu, Rzeszowie itd wolą zdechnąć z głodu niż żeby były otwarte sklepy w niedzielę jak za czasów PO

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.