11.09.2020/14:40

Pracownicy Amazona domagają się wzrostu stawek godzinowych o 4 zł. Tyle wynosił bonus pandemiczny

Portal wiadomoscihandlowe.pl poprosił spółkę Amazon o komentarz w tej sprawie. Przede wszystkim chcieliśmy się dowiedzieć, dlaczego tymczasowy bonus w wysokości 4 zł przestał być wypłacany, skoro w Polsce wciąż obowiązują restrykcje sanitarne? Zapytaliśmy też, czy oczekiwania pracowników, by płace na stałe wzrosły o 4 zł/h zostaną spełnione i kiedy zostanie ogłoszona nowa siatka płac?

Biuro prasowe firmy nie odpowiedziało wprost na nasze pytania, potwierdziło jedynie, że tegoroczny przegląd wynagrodzeń jest w toku i poinformowało o jednorazowym bonusie dla pracowników:

W ramach dodatkowego wynagrodzenia wypłaciliśmy globalnie naszym pracownikom prawie 800 milionów dolarów od początku pandemii, zachowując nasze konkurencyjne stawki godzinowe i pełen pakiet benefitów. Ponadto, w Polsce nasi pracownicy realizujący zamówienia klientów, otrzymali w lipcu również jednorazowy bonus w wysokości do 1000 PLN brutto. Globalnie ten bonus to dodatkowa inwestycja w wysokości 500 milionów dolarów.

Faktem jest, że Amazon oferuje już to, o co wnoszą związki zawodowe: wiodące w branży wynagrodzenie, atrakcyjne świadczenia dodatkowe, możliwości rozwoju kariery - a wszystko to w bezpiecznym i nowoczesnym środowisku pracy. Aby pozostać konkurencyjnym pracodawcą, co roku dokonujemy przeglądu wynagrodzeń. Stawka godzinowa oferowana pracownikom Amazon to jeden z wielu elementów pakietu ich wynagrodzenia.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Kj 12.09.2020

    Masakra, że ludzie muszą się bić o 4zl BRUTTO podwyżki, kiedy centrala firmy ma wręcz złoty czas

  • Pozdrowienia z Pawlikowic 11.09.2020

    Nawet po zdjęciu widać, co jest w polu uwagi Amazona. Ostrość jest na paczkach, pracownik niewyraźny na drugim planie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także