14.03.2020/19:56

Pracownicy aptek bez środków zabezpieczających

W związku z sygnałami docierającymi do izb aptekarskich, dotyczącymi braku wdrożenia działań zabezpieczających personel aptek przed ryzykiem zakażenia koronawirusem lub wdrażaniem ich w sposób częściowy, Naczelna Izba Aptekarska apeluje do władz o natychmiastową reakcję.

Samorząd aptekarski wzywa do zastosowania się do wytycznych przygotowanych przez samorząd aptekarski w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Udostępnienia pracownikom aptek środków ochrony osobistej i płynów dezynfekujących

Wdrożenia procedur ograniczających liczbę osób oczekujących w izbie ekspedycyjnej do koniecznego minimum, sprzedaż w wyznaczonych strefach lub za pośrednictwem okienek do sprzedaży nocnej.

Jednocześnie przypomina, że rozwój pandemii wymaga wdrażania rozwiązań nadzwyczajnych, których najwyższym celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19 oraz ochrona fachowego personelu zatrudnionego w placówkach.

Naczelna Izba Aptekarska skierowała też apel do Polaków, aby do apteki przychodzili tylko po leki, rezygnując z kupowania suplementów diety i kosmetyków.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Piotr 123 15.03.2020

  Jak farmaceuci pozarażają kilkaset ludzi bo przecież tam przychodzą chorzy co zwieksza ryzyko to będzie za późno

 • Wrać 15.03.2020

  W każdym mieście ( +/- 20.000 mieszkańców) jest przynajmniej kilka aptek. Może wystarczy aby codziennie pracowała tylko jedna?

  Ograniczy to możliwość zakażenia przez personel, pomoże dostawcą wyrabiać się z towarem.

  PS, Sprzedaż przez okienko jest słabym pomysłem, ludzie nachylają się do niego i wówczas stoją do siebie twarzą w twarz.

 • farmaceuta 14.03.2020

  Ale dobra zmiana zrobiła z was ofiary jeszcze większe niż przed epidemią.
  Rzućcie to, emigrujcie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.