01.12.2016/10:18

Praktiker chce zmniejszyć swoje zadłużenie

Sieć marketów budowlanych Praktiker dzięki postępowaniu sanacyjnemu chce zmniejszyć swoje zadłużenie i poprawić efektywność kosztową funkcjonowania – podaje Rzeczpospolita.

Praktiker od 3 listopada ma otwarte postępowanie sanacyjne i władze firmy nie ukrywają, że chcą być pierwszą spółką handlową, która zakończy je sukcesem. Jak czytamy w Rzeczpospolitej, zadłużenie firmy to ponad 100 mln zł, ale nie ma w nim ani złotówki związanej z kredytem bankowym. Po wypracowaniu porozumienia firma może starać się o finansowanie z kredytu.

Maksymilian Kostrzewa, zarządca Praktiker Polska sp. z o.o. w restrukturyzacji, prezes Pretium, stwierdza na łamach Rzeczpospolitej, że obecne kłopoty marki Praktiker spowodowane są w największym stopniu nierynkowymi na dzisiejsze czasy umowami, w tym umowami najmu, które zostały zawarte jeszcze przez niemieckich właścicieli. Ich renegocjacja to jedno z głównych zadań w ramach postępowania sanacyjnego.

Więcej w dzisiejszej Rzeczpospolitej

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.