20.03.2014/09:50

Praktiker ma nowego inwestora

1800 pracowników Praktikera w Polsce odetchnęło z ulgą – licząca 24 markety budowlane sieć, której niemiecka spółka matka upadła w ubiegłym roku, znalazła inwestora – pisze „Puls Biznesu”.

To zarejestrowana w Szwajcarii spółka Papag AG, o której niemal nic nie wiadomo. Syndyk Praktikera poinformował, że za spółką Papag stoi strategiczny inwestor z Polski, który na tym etapie woli się nie ujawniać, a sklepy mają nadal działać pod starym szyldem. Nie ujawniono wartości transakcji. Wiadomo, że na polską sieć było czterech chętnych, którzy złożyli oferty wiążące, a pod koniec lutego za faworyta uważano właściciela sieci Obi, należące do niemieckiej grupy Tengelmann. Jak zauważają eksperci, zachowanie szyldu Praktikera nie oznacza, że spółki nie przejęła konkurencyjna sieć sklepów budowalnych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.