02.10.2020/09:51

Prawie 20 tys. przypadków Covid-19 wśród pracowników firmy Amazon

Amazon podał, że ponad 19,8 tys. pracowników firmy w USA zaraziło się Covid-19 od marca br. To 1,44 proc. z 1,37 mln pracowników w Amazon i jej spółce zależnej Whole Foods – podaje bbc.com.

Amazon jest pod ostrzałem krytyki ze strony pracowników, związków zawodowych i urzędników, którzy oskarżają firmę o narażanie zdrowia pracowników. Gigant e-commerce twierdzi, że wskaźnik zakażonych jest niższy niż oczekiwano.

Aby sprostać popytowi, nakręconemu podczas pandemii w USA, Amazon utrzymywał ciągłość działania magazynów przez całą pandemię. To okazało się bardzo opłacalne dla firmy oraz dla jej założyciela Jeffa Bezosa, najbogatszego człowieka na świecie.

Sprzedaż giganta technologicznego wzrosła o 40 proc. do 88,9 mld dolarów w kwartale od marca do czerwca br., a kwartalny zysk w wysokości 5,2 mld dolarów był największy od czasu rozpoczęcia działalności firmy w 1994 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także