16.01.2020/11:51

Prawie jedna trzecia poszukiwanych pracowników to sprzedawcy i handlowcy

W minionym roku firmy najczęściej poszukiwały handlowców, specjalistów ds. obsługi klienta, ekspertów IT i finansistów – wynika z danych Pracuj.pl. Dane portalu wskazują na stabilizację na rynku pracy w Polsce po dekadzie bardzo intensywnego wzrostu zapotrzebowania na kadry.

Niemal jedna trzecia pracodawców poszukiwała w 2019 roku specjalistów z zakresu handlu i sprzedaży (30%). W raporcie portalu Pracuj.pl podkreślono, że ta grupa od wielu lat pozostaje zdecydowanie najbardziej popularna wśród pracodawców. Jednocześnie jednak z roku na roku jej udział w całej puli ofert systematycznie maleje. W 2018 roku do handlowców i sprzedawców skierowano 31 proc. ogłoszeń, w 2017 – 35 proc., a w 2016 – 37 proc.

Na stabilnym poziomie utrzymuje się zainteresowanie specjalistami ds. obsługi klienta (21 proc.). W ostatnich trzech latach utrzymują oni podobną liczbę ofert pracy. Tak samo jest w przypadku ekspertów IT (15 proc.).
W 2019 roku najczęściej rekrutowały firmy z sektora bankowości i finansów, które zamieściły 11 proc. ogłoszeń na portalu. W czołówce zestawienia znaleźli się także pracodawcy z branży handlu i sprzedaży B2C (10 proc.) oraz produkcji FMCG (9 proc.). 

Co czwarte ogłoszenie pochodziło z województwa mazowieckiego (25 proc.). Z roku na rok umacnia się ono na pozycji lidera rekrutacji. W 2018 roku pochodziło z niego 24 proc. ogłoszeń na Pracuj.pl, w 2017 – 23 proc., a w 2016 – 22 proc.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.