21.04.2020/11:08

Premier Morawiecki: Nie planujemy zmian dotyczących godzin dla seniorów w sklepach

Premier Mateusz Morawiecki pytany podczas wtorkowej konferencji prasowej przez wiadomoscihandlowe.pl o to, czy rząd planuje przesunięcie godzin dla seniorów w sklepach na inne godziny niż 10-12, odparł, że aktualnie takie zmiany nie wchodzą w grę.

- Mieliśmy sygnały od seniorów i od handlowców dotyczące zmian tych godzin. Były różne propozycje. Koniec końców, ze względu na to, że większość seniorów się przyzwyczaiła do godzin 10-12, utrzymujemy je w tym przedziale czasowym i nie będzie tutaj zmian - zapowiedział Morawiecki.

Zarazem szef rządu przypomniał, że w minioną niedzielę zakres godzin dla seniorów uległ  drobnej modyfikacji, a mianowicie przestały obowiązywać w weekendy. - W soboty i niedziele nie ma tych godzin dla seniorów, a więc już również tutaj dla handlowców i dla pozostałej części ludności nastąpiła pewna zmiana zasad w kierunku zwiększenia możliwości robienia zakupów - oświadczył Morawiecki w odpowiedzi na nasze pytanie.

Przypomnijmy, że godziny dla seniorów (osób powyżej 65 roku życia) nie obowiązują również w hurtowniach ani na targowiskach. Oddzielny wyjątek przewidziano także dla aptek i punktów aptecznych - osoby mające poniżej 65 lat zrobią w tych miejscach zakupy między godz. 10 a 12, ale tylko w sytuacji, gdy będzie to konieczne ze względu na zagrożenie zdrowia lub życia.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Emerytka 02.05.2020

  Te godziny dla seniorow powinny pozostac na stale,bardzo wygodnie i bez tlumow można zrobic zakupy-to jest super.niech mlodzi szaleją sami.

 • dark 22.04.2020

  O co wam chodzi, przecież w zamknięte niedziele nie obowiązują?;)

 • nikinikt 21.04.2020

  Zapewne wielu z Nas dostrzegło troskę państwa o nasze życie zdrowie , boję się ,że będziemy wkrótce mogli mieć wyznaczone godziny snu a może pozycje , w których mamy się kochać .

 • kika 21.04.2020

  czemu nie wprowadzą zakazu zakupów w innych godzinach poza wyznaczonymi - przecież seniorzy robią zakupy o każdej porze dnia - a w godzinach dla nich w sklepie jest pusto

 • g4 21.04.2020

  przepraszam, ale czy ktoś z czytających wierzy jeszcze temu panu w cokolwiek?

 • polak 21.04.2020

  w sumie mogli by przesunac te godziny na wczesniejsze np 8-10 lub 9-11....
  dodatkowo pytanie czy po za tymi wyznaczonymi godzinami maja zakaz korzystania ze sklepu? bo jezeli nie to co to za sens? a caly czas widze emerytow robiacych ze mna zakupy po za tymi godzinami

 • Antypisek 21.04.2020

  No to rzeczywiście miłościwie nam panujący pis ostro się bierze za odmrażanie gospodarki, a pozwolenie na wejście do lasów i do tego bez maseczek to najważniejsze posunięcie pisu w ostatnich 5 latach.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.