07.09.2018/18:02

Prezes Aldi Nord odchodzi z firmy

Marc Heussinger zrezygnował ze stanowiska prezesa sieci Aldi Nord. Kierował firmą od 2011 roku. Przyczyną odejścia był najprawdopodobniej konflikt z właścicielami niemieckiego dyskontera.

O sprawie informuje portal lebensmittelpraxis.de. 52-latek sam poprosił o zwolnienie z obowiązków. Tymczasowo rolę szefa Aldi Nord przejął dotychczasowy zastępca Heussingera, Torsten Hunfnagel.

Co ciekawe pod koniec zeszłego roku firma przedłużyła kontrakt z byłym już prezesem o kolejnych 5 lat. Skąd więc decyzja o rezygnacji? Jak donosi agencja DPA Heussinger był obwiniany przez rodzinę właściciela firmy, że zaplanowany program modernizacji sklepów Aldi Nord nie jest realizowany wystarczająco szybko. Ponadto tempo wzrostu całej grupy okazała się dla właścicieli niezadowalająca. Z kolei Heussinger narzekał, że jego decyzje były wielokrotnie kwestionowane, a przeprowadzenie modernizacji utrudniane. DPA podaje także, że Heussinger nie cieszył się zaufaniem Fundacji Jakobus, właściciela jednej trzeciej akcji Aldi Nord.

Modernizacja sklepów Aldi Nord w Niemczech trwa od 2017 roku. Sieć dysponuje tam 2300 placówkami, odnowione mają zostać wszystkie placówki, co wiąże się z kosztami na poziomie 5 mld euro. W zmodernizowanych sklepach Aldi większy nacisk ma zostać położony na produkty świeże, głównie owoce i warzywa, a także mięso i ryby.

Aldi Nord jest także obecny w Polsce, działa tu od 2008 roku. Zarządza siecią ok. 130 supermarketów dyskontowych.  

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Mike 07.10.2018

    Wg mnie to oni błądzą. Widać zabrakło starych właścicieli, a młodzi nieudolnie zarządzają businessem. Nowy koncept jest nieczytelny. Lidl im odjeżdża dwucyfrowo.

  • Aldi-klient 08.09.2018

    A w Polsce np. sklep nr 028 nie jest zmodernizowany.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.