27.03.2018/11:54

Prezes Carrefour Polska: Chcemy umocnić pozycję lidera innowacji

W obszarach e-commerce i digitalizacji zamierzamy skupić się na rozwoju i promocji rozwiązań rozpoczętych w zeszłym roku oraz wdrożeniu nowych. Planujemy m.in., że w tym roku liczba pobrań aplikacji Mój Carrefour wzrośnie do 3 mln, przy czym w zeszły rok zamknęliśmy poziomem 1 mln pobrań – powiedział Guillaume de Colognes, prezes Carrefour Polska na konferencji rocznej Carrefour.

Szef polskiego oddziału Carrefoura podkreślił, że na krajowym rynku panuje aktualnie bardzo ostra konkurencja, praktycznie we wszystkich segmentach sprzedaży detalicznej. Jednocześnie zauważył, że Polska stała się nowoczesnym krajem a konsumenci chętnie korzystają z innowacyjnych technologii. – Dlatego wprowadzamy nowe usługi. Część z nich została wdrożona już na początku 2018 roku, jak m-commerce dostępny w aplikacji Mój Carrefour połączony z dostawą zakupów tego samego dnia, odbiór zamówienia Carrefour Drive czy stworzenie jednej platformy zakupowej Carrefour.pl dla zakupów spożywczych i niespożywczych – wskazał Guillaume de Colognes.

Dodał, że Carrefour musi też promować rozwiązania, które zostały zainicjowane rok temu. – Celem obranym dla platformy zakupowej Carrefour.pl jest zwiększenie dostępnej oferty do 500 tys. produktów i 500 dostawców oraz pozyskanie 50 tys. klientów – wylicza prezes Carrefour Polska. Częścią tego celu będzie połącznie z porównywarką cen Ceneo.pl. Co więcej, jak zapowiedział Guillaume de Colognes, w kolejnych sklepach wdrażana będzie usługa Scan&Go. Z kolei platforma zakupowa SąSiatki skoncentruje się na budowie społeczności zakupowej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.