23.09.2020/15:49

Prezes Gemini Holding: Przyszłość galerii handlowych to e-sport, VR i drive-thru

Transformacja galerii handlowych w pocovidowej rzeczywistości powinna pójść w takim kierunku, żeby klient czuł, że jest to obiekt pierwszego wyboru do spędzania czasu. A przyszłość to omnichannel, drive-thru, VR (Virtual Reality) oraz e-sport – mówi Rafał Sonik, przedsiębiorca, rajdowiec, prezes Gemini Holding w rozmowie z ISBnews.TV.

– Powstaną aplikacje "wirtualne galerie", gdzie będzie można zrobić zakupy korzystając z pełnej oferty najbliższej galerii i odbierając po godzinie już gotowe zamówienie. Będzie całe mnóstwo różnych elementów nowych i ich będzie więcej i powstaną szybciej, niż gdyby COIVD-u nie było. Rozmawiamy na temat VR, rozmawiamy na temat stanowisk do e-sportu. Okazało się, że jednak e-commerce nie zabrał klientów tradycyjnemu handlowi – mówił Sonik w rozmowie z Katarzyną Walterską z ISBnews.TV.

Po lockdownie do galerii handlowych wróciło 80 proc. klientów. – Klientów kupujących jest więcej, niż przed COVID-em. Niewątpliwie, ucierpiały galerie w tych miejscach, i tych miastach, gdzie mamy bardzo duży udział uczniów, studentów i pracowników biurowych, bo tutaj ten powrót jest powolniejszy. I pewnie dopiero październik, listopad, grudzień, pokażą bardziej wymierne dane. Tych 80 parę procent klientów robi o klika, a nawet kilkanaście procent większy koszyk zakupowy, czyli tzw. konwersję, co powoduje, że obroty wielu naszych najemców – a mamy ponad 500 aktywnych umów – są wyższe niż w ubiegłym roku – powiedział Sonik.

– Proszę zwrócić uwagę, nikt nie spodziewał się tego, że Polacy w czasie pandemii będą np. na potęgę remontować, wyposażać, doposażać, i wzbogacać wyposażenie swoich mieszkań. Kto by to w ogóle na samym początku przewidział? Ja raczej byłem pewien – i to mogę uczciwie powiedzieć – pomyliłem się, nie tylko zresztą w tym, że ludzie będą trzymać pieniądze kurczowo, i mówić – mogę stracić pracę, to nic nie wydaję – zaznaczył.

Rafał Sonik przypomniał, że „okrągły stół”, przy którym spotkali się przedstawiciele rządu z wicepremier Jadwigą Emilewicz na czele z bankami, najemcami, restauratorami operatorami galerii nie przewidzieli, że po lockdownie będzie tak dobrze.

– Po każdym piątku jest poniedziałek. Trzeba poczekać i zobaczyć, jakie będą kolejne dane. Teraz jak najszybciej trzeba adaptować to co świat przynosi, jako wyzwania na najbliższy tydzień, miesiąc, kwartał, i rok. O wiele więcej promocji marketingu internetowego, budowanie innymi zmodyfikowanymi metodami społeczności wokół galerii, VR, e-sport, nowe funkcje w galerii, zupełnie nowe rozdanie – dodał.

Przyznał, że rozbudowa galerii handlowej w Tychach trwa „trochę przez przypadek”, bo w dniu kiedy ogłoszony został lockdown odbyło się przekazanie placu pod budowę a jednocześnie inwestycja miała być wstrzymana do odwołania. Tak się jednak nie stało.

– Dlatego w wielką ekscytacją patrzę na to, co będzie. Skończymy w przyszłym roku. (…) Najważniejsze, żeby do jesieni tego roku, przed zimą, zamknąć skorupę. Oczywiście najważniejsze, żeby w tej rozbudowanej inwestycji były te funkcje, których nasi klienci potrzebują najbardziej, a które – jak mówiłem parę minut temu – ewoluują – podsumował.

Gemini Holding Sp. z o. o. to firma Rafała Sonika, która działa na polskim rynku deweloperskim od 1993 r. Rozpoczęła swoją działalność od współpracy z British Petroleum. W kolejnych latach realizowane były na terenie całej Polski obiekty dla wielkich zagranicznych sieci: Géant, Carrefour, Tesco, Castorama, Bricomarché, Lidl, McDonald’s.

Więcej na isbnews.tv

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także