29.11.2018/21:41

Prezes Harper Hygienics rezygnuje ze stanowiska

Zarząd Harper Hygienics poinformował, że 28 listopada 2018 r. Adam Pieniacki złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu spółki ze skutkiem natychmiastowym. Jako powód podał brak możliwości pełnienia funkcji.

Adam Pieniacki objął funkcję prezesa zarządu Harper Hygienics 16 października br., wcześniej był członkiem rady nadzorczej. Na stanowisku zastąpił Rafała Szczepkowskiego, który zarządzał spółką od 20 czerwca 2017 r. 

Adam Pieniacki ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w polskich i międzynarodowych firmach. Pełnił liczne funkcje zarządcze w spółkach publicznych, był m.in. członkiem zarządu w CI Games. Wcześniej był też dyrektorem generalnym w notowanej na GPW hurtowni farmaceutyków Prosper, gdzie odpowiadał za fuzję z Torfarmem, która doprowadziła do powstania Grupy NEUCA.

Karierę zawodową rozpoczął w 1992 r. w Cuprum Banku S.A., a następnie pracował kolejno w KGHM Polska Miedź S.A., Wigropol, Flexpol. Zdobył też doświadczenie w amerykańskich globalnych koncernach notowanych na NYSE takich jak: York International, Johnson Controls oraz UPS.

Harper Hygienics jest spółką akcyjną od 2010 r. notowaną na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest producentem marek własnych oraz private label. Jest liderem na polskim rynku w wielu kategoriach produktów higienicznych.

W 2017 r. nastąpiły istotne zmiany właścicielskie w GK Harper Hygienics. Pakiet blisko 60 proc. akcji firmy został zakupiony przez łotewską Spółkę SIA iCotton, a następnie w wyniku wezwania na akcje Spółki firma iCotton osiągnęła próg 66 proc. akcji Harper Hygienics.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.