08.09.2020/16:50

Prezes Lidl Polska: Jako branża dobrze przeszliśmy przez pierwszy okres pandemii

Włodzimierz Wlaźlak zwrócił też uwagę na istotne znaczenie łańcucha dostaw w dobie koronawirusa, zaznaczając, że utrzymanie jego funkcjonowania było ogromnym wyzwaniem. Podkreślił, że kluczowym czasem był początek kwietnia, gdy wprowadzono restrykcje, dotyczące limitu osób w sklepach.

– W marcu pojawiły się kolejki, ponieważ  klienci robili zakupy na zapas. Udało nam się wtedy pokazać, że jesteśmy w stanie dostarczać produkty szybko i że klienci wcale nie muszą wykupować towaru. Tutaj znowu chciałbym podkreślić ogromną, pozytywną rolę naszych pracowników i wzajemne zaufanie w celu rozwiązania tego problemu. W ciągu kilku godzin podjęliśmy decyzję i wydłużyliśmy godziny pracy naszych sklepów do godz. 24. Poza tym prawie 500 sklepów otworzyliśmy na całą dobę. A trzeba pamiętać, że był to tydzień przedświąteczny, czas wzmożonych zakupów wśród Polaków. Dzięki ogromnej współpracy, chęci rozwiązania problemu udało się to wszystko zrobić – mówił Wlaźlak.

Prezes Lidla w trakcie debaty mówił również o szansach, które otrzymali polscy producenci, współpracujących z siecią. Powiedział, że dzięki współpracy z dyskonterem w 2018 i w2019 roku wyeksportowali oni w sumie towar warty 5,5 mld złotych, z czego większość stanowiły produkty rolno-spożywcze.

– 241 polskich firm wyeksportowało dzięki Lidlowi swoje produkty, to potężne koło zamachowe i ogromna nadzieja rozwój popandemiczny. Polscy producenci świetnie pokonują wyzwania przed nimi stojące, dostosowują swój produkt lub usługę do międzynarodowych potrzeb. Z polski „eksportujemy” również wiedzę. W dziale IT przygotowywane są różnego rodzaju systemy, które przy współpracy z polskimi firmami są wykorzystywane w innych spółkach narodowych Lidla w całej Europie. Przykładem może być chociażby system automatyzacji zamówień – powiedział Włodzimierz Wlaźlak.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • klient mający dość kolejek do standarowej kasy 10.09.2020

    Sklep nr 1192. Kiedy kasy samoobsługowe???

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także