12.04.2020/17:14

Prezes POPiHN: w najgorszej sytuacji są mniejsze firmy paliwowe

Leszek Wiwała, prezes Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego w rozmowie z portalem Interia przekonuje, że sytuacja na stacjach paliw wygląda różnie w przypadku poszczególnych firm oraz stacji paliw. - W lutym mieliśmy bardzo wysoką sprzedaż paliw. W pierwszej połowie marca realizowano duże zakupy, zabezpieczając się przed wejściem w życie ewentualnych ograniczeń przy przemieszczaniu się. W drugiej połowie miesiąca nastąpiły gwałtowne spadki obrotu na stacjach paliw, w tym także artykułów pozapaliwowych w sklepach przy stacjach – tłumaczył w rozmowie z serwisem.

Sprzedaż spadła zwłaszcza przy granicy zachodniej oraz przy autostradach. Jak tłumaczył Wiwała, branża paliwowa jest jedną z kluczowych dla funkcjonowania gospodarki.-  Dostawy paliwa są zabezpieczone. Firmy członkowskie POPiHN są dobrze przygotowane do działania w trudnych warunkach, a ponadto razem z Ministerstwem Klimatu pracujemy nad różnymi scenariuszami i odpowiednim dostosowaniem działań branży do zmieniających się warunków rynkowych – zapewniał w rozmowie z Interią.  Prezes POPiHN zastrzegł jednak, że mniejsze firmy paliwowe mogą poważnie odczuć spadki rynkowe.

- Jeśli sytuacja epidemiologiczna będzie się pogarszać, to dalsze spadki sprzedaży paliw oraz wzrosty kosztów, wynikające z dodatkowych  zabezpieczeń na stacjach będzie wymagała bardziej zdecydowanych działań. Dziś za wcześnie, by umówić o upadłościach czy też zwolnieniach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.