12.06.2018/15:51

Prezydent chce zapytać w referendum o bezpieczeństwo żywnościowe Polski

"Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?" - to jedno pytań, jakie mogą pojawić się w tzw. referendum konsultacyjnym planowanym wstępnie na 10 i 11 listopada br.

Pełna lista propozycji pytań przedstawionych podczas posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju opublikowana została we wtorek 12 czerwca na stronie internetowej prezydenta. Wcześniej przedstawił ją minister Paweł Mucha, pełnomocnik prezydenta ds. referendum konsultacyjnego. Przygotowanych pytań jest łącznie 15; dotyczą one różnych sfer życia społecznego i gospodarczego.

Prezydent chciałby zapytać m.in., czy Polacy i Polki są za uchwaleniem nowej konstytucji oraz konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Polski w UE i NATO, a także czy popierają "konstytucyjne zagwarantowanie szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych (takich jak świadczenia 500+)".

Wśród przedstawionych propozycji znalazło się także pytanie o "wzmocnienie w konstytucji RP pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony obok macierzyństwa także ojcostwa" oraz o to, czy Polacy popierają "konstytucyjną ochronę pracy, jako fundamentu społecznej gospodarki rynkowej".

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • franek 13.06.2018

    Nie zamierzam brać udziału w żadnym referendum organizowanym prze prezydenta marionetkę, który wielokrotnie działał wbrew istniejącej Kontytucji. Duda nie ma żadnego prawa do jakichkolwiek ingerencji w obecną Konstytucję - niech zacznie ją stosować.

  • HK 13.06.2018

    Panie Boże ! I Ty patrzysz na to i nie grzmisz?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.