18.11.2022/14:10

Pricely to nowoczesne i efektywne narzędzie typu SaaS do zarządzania cenami i marżą w sieciach detalicznych. Nagrodzone Złotą Perłą Rynku FMCG 2022.

Co przede wszystkim daje aplikacja Pricely?

Aplikacja umożliwia wzrost rentowności, dzięki decyzjom podejmowanym w czasie rzeczywistym opartym na danych.

Wbudowane scenariusze oparte na regułach, pomagają detalistom skutecznie wdrażać politykę cenową.

Narzędzie sprawdza się na rynku tradycyjnym, nowoczesnym oraz eCommerce, w sklepach spożywczych, chemiczno-kosmetycznych, drogeriach i sieciach aptecznych.

Jak podejmować i trafniejsze decyzje pricingowe?

Aplikacja otwiera przed Pricing Managerami nowe możliwości budowania i utrzymania zakładanej rentowności. Ułatwia i porządkuje zarządzenie postrzeganiem cenowym i pozycjonowaniem wobec konkurencji. Pricely wzmacnia efektywność i podnosi jakości pracy Działu Handlowego, gdyż wspiera cały proces codziennego zarządzania cenami, w odróżnieniu od jednorazowych działań optymalizacyjnych. Platforma Pricely do optymalizacji cen zapewnia Menedżerom szybkie i dynamiczne wyliczane rekomendacji cenowych oraz automatyzuje żmudne obliczanie cen regularnych

Cezary Kosiński, CEO Pricely: Wyróżnienie przyznane Aplikacji Pricely do zarządzania cenami i marżą, jest potwierdzeniem jej skuteczności w obecnych, bardzo zmiennych warunkach rynkowych.

Detaliści wybierają Aplikację Pricely z kilku głównych powodów:

  1. Generuje wzrost marży całkowitej lub sprzedaży, zależnie od przyjętej przez sieć strategii
  2. Obsługuje dużą liczbę częstych zmian cen jednocześnie (nawet dziesiątki tysięcy) i zwiększa precyzję zarządzania marżą (inflacja, rosnące koszty, zmieniające się ceny zakupu)
  3. Pomaga kształtować wizerunek cenowy, identyfikuje produkty opiniotwórcze
  4. Podnosi efektywność zespołu, odciąża od rutynowych zestawień, digitalizuje proces decyzyjny
  5. Udostępnia praktyczne zastosowanie wiedzy pricingowej poprzez wbudowane reguły

 

Jak działa aplikacja Pricely?

Cezary Kosiński, CEO Pricely: Przede wszystkim aplikacja pozwala zarządzać cenami regularnymi w sposób dynamiczny (dynamic pricing). Rekomendacje cenowe tworzone są w oparciu o analizę dużych zbiorów danych ilościowych (big data) dzięki wbudowanym algorytmom uczenia maszynowego (machine learning). Złożone reguły wyznaczania cen optymalnych są efektem zakodowania eksperckiej wiedzy pricingowej z wielu rynków. Dodatkowo, narzędzie wspiera analizę zwyczajów i zachowań konsumenckich, analizę reakcji wolumenowej na zmiany cen produktów (elastyczność cenowa popytu) oraz analizę segmentacji asortymentu.

W jaki sposób Aplikacja zwiększa efektywność pracy zespołu oraz jakość procesu zarządzania cenami?

Marek Dmitruk, CMO Pricely: Jedną najbardziej z użytecznych funkcjonalności Aplikacji jest możliwość budowania alternatywnych wariantów pricingowych dla koszyków, kategorii, a nawet całego asortymentu (np. cen agresywnych, umiarkowanych, wysokich) oraz dla różnych parametrów. Następnie aplikacja pozwala na testowanie i porównanie różnych strategii, a wbudowane modele predykcyjne przygotowują zestaw danych do podejmowania decyzji przez zespół Działu Handlowego. 

Efektem każdego z utworzonych scenariuszy jest rekomendacja innych cen dla wszystkich SKU wybranych do symulacji dla każdej placówki lub segmentu placówek. Następnie użytkownik  porównuje warianty cen na podstawie prognoz wyników dla każdego ze scenariuszy: marży, liczby zmian cen, pozycjonowania vs konkurent. To ostatecznie Category Manager decyduje, która symulacja i który zestaw cen jest najlepszy do wdrożenia dla przyjętej przez sieć strategii.

 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Ciekawy 23.11.2022

    Ile to kosztuje?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.