09.07.2020/09:58

Producenci napojów chcą jasnej deklaracji Trzaskowskiego i Dudy ws. podatku cukrowego

Podatek cukrowy nie wszedł w życie 1 lipca, jak chciał rząd Prawa i Sprawiedliwości, ale producenci napojów obawiają się, że wkrótce po wyborach danina zostanie wprowadzona. Dlatego wystosowali apel do Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego o jasną deklaracją, że ten z nich, który zostanie prezydentem, w razie konieczności zawetuje podatek cukrowy.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Jeja 15.07.2020

  Obecnie wielu przedsiębiorców znalazło się na krawędzi zwolnień, a później zamknięcia swojej działalności. Czy rząd nadal rząd zamierza wprowadzić cukrowy podatek???

 • ES T 09.07.2020

  Nikt nie bierze pod uwagę ilości cukru w słodkich napojach. Wystarczy spojrzeć na otyłość młodzieży i dorosłych. Cukrzyca jest już chorobą cywilizacyjną. Może wyższa cena napoi przemówili do rozumu konsumentów i producentów.

 • Riana 09.07.2020

  I to jest konkretne pytanie. Zamiast mówić frazesy, trzeba jasnych deklaracji. Hasło "nie będziemy podnosić podatków" jest puste, kiedy podczas kampanii mamy sytuację, gdzie tak absurdalnie tłumaczony podatek wisi gdzieś w procesie legislacyjnym i pewnie czeka na "po wyborach". A przedsiębiorcy nie wiedzą co mają robić. Tak się o nich dba w tym kraju

 • Smuteeek 09.07.2020

  Smutna i przykra prawda jest taka, że to kryzys już puka do naszych drzwi. Moim zdaniem to będzie pierwsze z całej serii dużych podwyżek!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.