14.10.2016/12:27

Producenci żywności i napojów zapłacą podatek od cukru?

Według informacji "Naszego Dziennika" Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie tzw. podatku cukrowego. Nową daninę miałyby płacić firmy, które wytwarzają produkty żywieniowe zawierające zbyt duże ilości cukru.

Wiceminister Jarosław Pinkas powiedział „ND”, że resort prawdopodobnie będzie musiał się nad tym zastanowić. Jeszcze ministerstwo nad tym nie pracuje, ale być może powinno się tym zająć.

Z nowej daniny ma zostać finansowane leczenie pacjentów z chorobami krążenia. W Polsce to wciąż poważny problem. Liczba zachorowań na choroby układu krążenia wzrośnie w ciągu najbliższych lat prawie o 40 procent - ostrzegają eksperci.

Z powodu chorób układu krążenia rocznie umiera ok. 200 tys. osób. Wskaźniki śmiertelności są w Polsce dwukrotnie wyższe niż w innych krajach UE. Na choroby te umierają głównie osoby po 60. roku życia.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.