02.11.2017/10:15

Producent piwa Corona kupuje udziały w firmie produkującej marihuanę

Producent piwa i napojów Constellation Brands, właściciel znanej marki piwa Corona, kupi prawie 10 proc. akcji Canopy Growth Corporation, największej publicznie notowanej spółki produkującej marihuanę. Wspólnie będą produkować napoje z zawartością wyciągu z konopi indyjskich – informuje CNBC.

Transakcja opiewa na 245 mln dolarów kanadyjskich (ok. 191 mln USD) i dotyczy 9,9 proc. akcji korporacji Canopy Growth. Firma Constellation Brands zdecydowała się na ten krok w oczekiwaniu, że wkrótce marihuana zostanie zalegalizowana w całych Stanach Zjednoczonych. W 2018 r. Kalifornia zostanie kolejnym stanem, w którym uprawa i sprzedaż „trawki” do celów rekreacyjnych będzie legalna. Firma chce jednak poczekać z uruchomieniem produkcji napojów do czasu, gdy stanie się tak na poziomie federalnym – czytamy w CNBC.

Także w przyszłym roku restrykcje dotyczące marihuany mają zostać poluzowane w Kanadzie, co otworzyłoby duży rynek przed napojami z zawartością konopi.

Marihuana jest obecnie zalegalizowana m.in. na Alasce, w Kolorado, Maine, Massachusetts, Newadzie, Oregonie, and Waszyngtonie. W Kalifornie będzie legalna od 1 stycznia 2018 r. Kolejne kilkanaście stanów wprowadziło przepisy dekryminalizujące uprawę i sprzedaż konopi dla celów rekreacyjnych. W trzynastu stanach dopuszczalne jest stosowanie psychoaktywnych postaci medycznej marihuany, a w kolejnych trzynastu wolno stosować preparaty oczyszczone z substancji psychoaktywnych. Tylko w trzech stanach obowiązuje całkowity zakaz posiadania i sprzedaży konopi indyjskich.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • gosc 03.11.2017

    "...and Waszyngtonie. W Kalifornie.." xD

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.