09.09.2013/13:48

Produkty mleczne zdrożały o ponad 5 proc.

Średnio o pięć procent wzrosły w ostatnim miesiącu ceny produktów mlecznych. Powodem jest suche lato i długa zima – podaje serwis gazeta.pl/kielce.

OSM Włoszczowa nowy cennik, który obowiązuje od września, przygotowała już w sierpniu. Ceny od października planuje podnieść również OSM Końskie. Według danych Agencji Rynku Rolnego, na początku lipca za kilogram masła ekstra konfekcjonowanego trzeba było zapłacić 16,34 zł netto, pod koniec sierpnia – już 17,27 zł. W lipcu mleko było o 14 proc. droższe w porównaniu z początkiem roku. Według Waldemara Brosia, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, bardzo dobry eksport, większy od zeszłorocznego nawet o 20 proc., ratuje krajowy rynek przed większymi podwyżkami, bo producenci mają jak zrekompensować sobie wzrost cen surowca.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.