04.08.2014/10:55

Proekologiczne rozwiązania w Carrefourach

Carrefour Polska inwestuje w swoich galeriach handlowych w system Free Cooling, który wykorzystuje niskie temperatury wód podziemnych do obniżania temperatury powietrza w obiektach. Drugi detalista na świecie w połowie roku miał nad Wisłą 678 placówek, o 43 więcej niż na koniec ub.r.

Dzięki systemowi Free Cooling zużycie energii jest czterokrotnie mniejsze w porównaniu z klimatyzowaniem czy ogrzewaniem konwencjonalnym. Obecnie system ten funkcjonuje w Galerii Lwowskiej w Zamościu oraz w Carrefourze w Sosnowcu. Jeszcze w tym roku będzie on uruchomiony w CH Carrefour w Olsztynie. Jednocześnie, w wybranych lokalizacjach, Carrefour rozwija także system chłodnictwa wykorzystujący CO2 jako czynnik chłodniczy oraz inwestuje w wymianę oświetlenia tradycyjnego na oświetlenie typu LED. Dzięki tym działaniom zużycie energii może spać nawet o 80 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.