05.10.2015/11:19

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności – mocna deklaracja Tesco w Europie

Tesco było współgospodarzem międzynarodowej konferencji „Przeciwdziałanie marnowaniu żywności 2015 – od teorii do praktyki”, która odbyła się w czeskiej Pradze.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń z zakresu walki z marnowaniem produktów żywnościowych, co jest jednym z ważniejszych wyzwań jakie stoją przed sieciami handlowymi, ale i społeczeństwami na całym świecie. W konferencji wzięli udział przedstawiciele czeskiego rządu, delegaci  Banków Żywności z Europy Środkowej oraz eksperci z zakresu przeciwdziałania marnowaniu żywności. W trakcie konferencji Tesco ogłosiło swoją wspólną dla krajów Europy Środkowej ambicję walki z marnowaniem żywności – firma chce docelowo zapewnić, iż produkty które nadają się do spożycia, nie będą wyrzucane. Jeśli dany produkt nie zostanie sprzedany, będzie przekazany organizacjom charytatywnym czy grupom społecznym wspierającym osoby potrzebujące pomocy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.