19.10.2021/14:03

Przeczytaj najnowszy numer Wiadomości Handlowych!

Najnowszy numer Wiadomości Handlowych powędrował już do rąk naszych Prenumeratorów. Teraz również i Ty możesz do nich dołączyć dzięki bezpłatnej ePrenumeracie. Zapisz się i już dzisiaj przeczytaj wrześniowe wydanie naszego czasopisma!

Sejm debatuje nad rządowym projektem ustawy wprowadzającej tzw. podatek od korporacji. Być może niektórym jego idea może wydawać się słuszna. Jeśli jednak zanurzyć się nieco głębiej w treść nowego prawa okaże się, że uderzy nie tylko w demonizowane, międzynarodowe korporacje, ale także w mały i średni polski biznes.

Polska Izba Handlu apeluje, aby spod nowej daniny wyłączyć podmioty prowadzące sprzedaż produktów niskomarżowych. Nie jest wszak tajemnicą, że marże na produktach FMCG nie należą do szczególnie wysokich.

Niewesoło robi się również w pasie przygranicznych miejscowości objętych stanem wyjątkowym. Co nie dziwne, dla handlu oznacza on wyjątkowe, ale straty. Spadek ruchu mocno zabolał detalistów z miejscowości turystycznych. Więcej o tym w swoim artykule pisze Michał Kokoszkiewicz.

Październik ewidentnie nie nastraja do optymizmu. Rosnąca inflacja i drożyzna w sklepach przeraża Polaków bardziej, niż pandemia. Sprawie przygląda się Agata Kinasiewicz, a my serdecznie polecamy ten materiał.

Czy w październikowych Wiadomościach Handlowych mamy szansę na chociaż odrobinę optymizmu? Cóż, najprościej sprawdzić to otwierając eWydanie. 

Kliknij tutaj i zostań ePrenumeratorem Wiadomości Handlowych!

W najnowszym eWydaniu piszemy również:

   
  • o presji na ceny cukru,
  • o tym, czy zwiastowanie śmierci handlu tradycyjnego nie jest przedwczesne?
  • o regulacjach ustawowych i tym, jak mogą zagrozić franczyzie rozmawiamy z Sylwią Kucą,
  • o rozdanych Perłach Rynku! Zapraszamy do przeczytania podsumowania naszej wyjątkowej gali. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo!
  • o sytuacji w segmencie mięsnym piszemy w najnowszym raporcie Mięso i Wędliny.
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także