14.12.2016/10:13

Przed nami najintensywniejszy okres zakupowy w branży internetowej

W internecie zawieranych jest ostatnio nawet 5 mln transakcji dziennie. Za to sklepy tradycyjne oblężenie czeka w nadchodzący weekend – podaje „Rzeczpospolita”. 

Mamy najintensywniejszy okres zakupowy w branży internetowej. Liczbę transakcji szacuje się nawet na 4-5 mln dziennie. Potwierdza to PayU, które odnotowuje w ostatnich dniach znacznie zwyżki liczby transakcji opłacanych online.  Według Justyny Grzyl, rzecznika PayU, wzrost zainteresowania zakupami internetowymi w okresie okołoświątecznym rozpoczął się już w czarny piątek 25 listopada i tendencja wzrostowa trwa nadal.

Jej zdaniem równie intensywny jest okres po świętach. Wtedy klienci zaczynają realizować zakupy poprzez karty upominkowe, które otrzymali w prezencie od swoich bliskich. Wzrost widać także w stacjonarnych sklepach, gdzie szczyt zakupów nastąpi zapewne na 5-6 dni przed świętami, czyli w najbliższy weekend.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.