24.03.2020/17:09

Przedsiębiorcy domagają się rozszerzenia tarczy antykryzysowej

Bogusz Kruszyński, prezes Redanu, uważa, że przewidziane w projekcie tarczy antykryzysowej dofinansowanie czynszów powinno obejmować nie tylko najemców w galeriach handlowych, ale także sklepy poza galeriami - podaje money.pl.

Propozycje rządowe zakładają dofinansowanie czynszu tylko dla najemców w galeriach handlowych, liczących powyżej dwóch tysięcy metrów kwadratowych, w których sklepy są zamknięte ze względu na rozporządzenie ministra zdrowia. Nie dotyczy to jednak wielu sklepów, które są poza tymi galeriami i  notują dziś kilkudziesięcioprocentowe spadki obrotów. 

Chodzi o wielu franczyzowych placówek sieci, m.in. Top Secret. Spółka wylicza, że w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii od 11 marca notowany jest drastyczny spadek liczby wejść klientów do sklepów Top Secret. Przekłada się to na spadek obrotów, co przy utrzymaniu kosztów na dotychczasowym poziomie może prowadzić do likwidacji placówek. Zdaniem Bogusza Kruszyńskiego, prezesa Redanu, do którego należy marka Top Secret, niezwykle ważne i konieczne jest uwzględnienie w ramach tarczy antykryzysowej także właścicieli sklepów poza centrami handlowymi. Kruszyńsi uważa, że wsparcie powinno dotyczyć przede wszystkim ponoszonych czynszów i być uzależnione od procentowego spadku przychodów względem np. średniej z ostatnich 12 miesięcy.

Zdaniem prezesa, bez dofinansowania, którego właściciele sklepów teraz tak bardzo potrzebują, nie przetrwają tego okresu. Alternatywą może być obligatoryjne zamknięcie także tych placówek i objęcie ich dofinansowaniem planowanym dla sklepów w galeriach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.