15.07.2013/09:31

Przestępstwo nie od 250 a od 420 zł

Posłowie z nadzwyczajnej komisji sejmowej, pracującej nad zmianą kodeksu karnego, wyznaczyli nowy limit przestępstwa. Obecne 250 zł zostanie podniesione najprawdopodobniej do 420 zł – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Podniesienie progu to zła wiadomość dla handlu, ale detaliści i tak powinni być zadowoleni z obrotu sprawy. Początkowo bowiem policja i prokuratura chciały, by limit od którego kradzież jest przestępstwem, a nie wykroczeniem, zwiększyć do 1000 zł. Później była propozycja 800 zł, czyli połowy płacy minimalnej. Ostatecznie zwyciężyła koncepcja byłego ministra sprawiedliwości – Krzysztofa Kwiatkowskiego, który jako limit zaproponował jedną czwartą płacy minimalnej oraz jego waloryzowanie wraz ze zmianą stawki w płacy. W przyszłym roku będzie to 420 zł. Jeśli sejm przegłosuje zmiany w prawie karnym, wejdą one w życie od 2015 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.