23.05.2017/17:36

R. Juszkiewicz, POHiD: ustawa o przewadze kontraktowej bije w handel

Zdaniem Renaty Juszkiewicz ustawa o przewadze kontraktowej utrudni relacje handlu z dostawcami i dystrybutorami i będzie miała negatywne skutki dla handlu. Szefowa POHiD mówiła na ten temat podczas 10. Kongresu Rynku FMCG.

Prezes zarządzająca Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji uważa, że ustawa, która miała pierwotnie uregulować kwestie dostaw od rolników do przetwórców i producentów, rykoszetem trafiła w sieci handlowe. Jej zdaniem kary przewidziane w ustawie są zbyt wysokie i niewspółmierne do potencjalnych wykroczeń.

Według Renaty Juszkiewicz innym kłopotem dla sieci handlowych jest planowane wprowadzenie zakazu handlu w niedziele. – Dlaczego pół miliona ludzi, którzy podpisali projekt ustawy, ma wpływać na losy ponad 36 mln pozostałych klientów? – pyta prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji

Niedocenienie zmian legislacyjnych może spowodować pojawienie się na polskim rynku dużego, międzynarodowego gracza, który zaburzy równowagę sił. Ponadto przez złe zmiany legislacyjne konkurencja między formatami przestanie być uczciwa.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Masek 29.05.2017

    PiS znów przełożył spotkanie komisji ds. zakazu handlu. Ewidentnie uciekają od tematu, bo zakaz handlu zmniejszy wpływy do budżetu, więc na ręke jest im przedlużanie tematu

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.