08.11.2018/15:26

Rabat Detal ma stać się siecią ogólnopolską

Należąca do Grupy Kapitałowej Specjał sieć sklepów franczyzowych Rabat Detal może niebawem zostać siecią ogólnopolską. Na razie skupia ponad 1200 placówek, głównie w południowej Polsce.

Choć sieć istnieje od ponad 20 lat, w czerwcu tego roku zaszły w niej poważne zmiany właścicielskie. Została kupiona przez GK Specjał i włączona do portfolio firmy, która już wcześniej dysponowała sieciami Livio i Nasz Sklep. Dotychczasowi właściciele pozostali jednak udziałowcami firmy.

Sieć w ostatnich latach systematycznie się rozwijała. W latach 2014-15 i 2015-16 notowała zanotowała dynamikę otwarć na poziomie ponad 3,5 proc. W zeszłym roku wskaźnik ten podskoczył do ponad 15 proc., a obroty sięgnęły 1,4 mld zł. Nic dziwnego, że ambicje szefów tej sieci franczyzowej rosną. – Chcemy, aby Rabat Detal stał się siecią ogólnopolską – powiedział Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał.

Na razie Rabat Detal działa w 12 województwach, głównie w południowej Polsce (śląskie, małopolskie, opolskie, dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie, łódzkie i mazowieckie). Jego biuro centralne znajduje się w Katowicach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.