22.04.2020/12:17

Rada nadzorcza LPP zrezygnowała z wynagrodzenia

To kolejne działanie zarządu polskiej firmy odzieżowej po ograniczeniu wynagrodzenia zarządu podjęte w ostatnich dniach.

Członkowie rady nadzorczej polskiego producenta odzieży zrezygnowali ze swojego wynagrodzenia do czasu ustabilizowania się sytuacji finansowej firmy. Decyzja organu nadzorczego LPP została podjęta w geście solidarności z zarządem spółki oraz wszystkimi jej pracownikami w obliczu kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Wszystkie działania podejmowane dotychczas przez zarząd oraz radę nadzorczą LPP mają na celu utrzymanie stabilnej sytuacji firmy i zachowanie jak największej liczby miejsc pracy. Od marca br. kiedy zaczęły obowiązywać znaczące ograniczenia w prowadzeniu działalności handlowej, LPP wprowadza w życie wiele rozwiązań, których celem jest utrzymanie płynności finansowej spółki. Zabezpieczenie funkcjonowania na czas wychodzenia firmy z kryzysu, a tym samym zachowanie jak największej liczby miejsc pracy, to nadrzędne cele wszelkich decyzji podejmowanych przez władze spółki. Rezygnacja z wynagrodzenia przez członków rady nadzorczej to kolejny krok w tym kierunku.

– Jako członkowie organu nadzorującego działalność LPP nie pozostajemy obojętni na to, z jakimi wyzwaniami obecnie mierzy się cała firma. Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo jej pracowników, jak i wieloletnich partnerów biznesowych, w geście solidarności z zarządem firmy, podjęliśmy wspólnie z pozostałymi członkami rady decyzję, że do czasu ustabilizowania się sytuacji finansowej, nie będziemy pobierać wynagrodzenia z tytułu pełnionych funkcji – komentuje Wojciech Olejniczak, zastępca prezesa rady nadzorczej LPP.

LPP zarekomendował również Radzie Nadzorczej niewypłacanie dywidendy za rok finansowy zakończony 31 stycznia 2020 roku. Jednocześnie firma wprowadza szereg działań, których celem jest optymalizacja obszarów wspierających działalność spółki w czasie epidemii oraz w okresie wychodzenia z recesji, tj. znacząca redukcja wydatków inwestycyjnych czy wzmocnienie kanału e-commerce.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Binik 28.04.2020

  Zachowali się elegancko i w porządku względem pracowników.

 • komao 24.04.2020

  Zawsze powinno być tak że redukcję kosztów zaczyna się od siebie, brawo LPP.

 • prawidłowo 23.04.2020

  Zarówno rada nadzorcza jak i zarząd podjęły właściwą decyzję, w wielu innych spółkach powinny brać przykład

 • romulus 23.04.2020

  Dojrzała decyzja rady nadzorczej, wszystkie ostatnie działania LPP powinny mocno pomoc w utrzymaniu dobrej kondycji firmy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.