12.06.2018/11:52

Rafał Brzoska: Za 10 lat połowa żywności będzie sprzedawana online

– Jako InPost mamy nadzieję partycypować w tym wzroście z naszymi lodówkomatami – zapowiada Rafał Brzoska.

Główny problem w handlu żywnością online to zagwarantowanie świeżości towarów, które muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach – zarówno w magazynie, jak i w trakcie dostawy. InPost już od pewnego czasu pracuje nad maszynami przystosowanymi do przechowywania żywności, które go rozwiążą - donosi Newseria.

Przypomnijmy, że już w maju 2016 r. przedstawiciele InPostu zapowiadali uruchomienie pierwszych lodówkomatów w czerwcu 2016 r. W sierpniu tego samego roku deklarowano, że debiut nastąpi w październiku. W ciągu dwóch lat sieć urządzeń typu "click & collect" obejmować miała łącznie 50 maszyn. Te zapowiedzi nie zostały jednak zrealizowane.

źródło: Newseria

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • epopej 20.07.2018

  trzeba umieć myśleć wprzód, inpost stawia na innowacje, myślę że to im się opłaci. przewidywania mogą okazać się słuszne.

 • Uboot 05.07.2018

  Brzoska ma świetne pomysły. Kto wie czym nas jeszcze zaskoczy na rynku jest duzo różnych pomniejszych nisz w logistyce.

 • Rodeo 04.07.2018

  @~Dada Jeśli odpalą lodówkomaty i każdy rolnik będzie mógł sprzedawać swoje produkty online a wysyłać je lodówkokomatami, a nie tak jak teraz jest zdany na łaskę i niełaskę odbiorców to może to być strzał w 10ke

 • Dada 13.06.2018

  Brzoska ma niską wiarygodność po tym co zapowiadał a co zrealizował realnie w ostatnich latach. Wyobraźni mu nie brakuje ale jestem gotów się założyć o każde pieniądze, że w Polsce za 10 lat sprzedaż żywności online nie osiągnie 10%. Kończe bo muszę naładować mój elektromobliny samochód. Tu do realizacji wizji Morawieckiego sprzed 3 lat brakuje jeszcze z milion samochodów na planowany milion.

 • Carpaccio z buraka 13.06.2018

  Zapowiedzi nie zostały zrealizowane, ale maszyny "sprzedane". (...) jak zawsze w wykonaniu tego Pana.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.