15.12.2016/14:13

Ranking świątecznych prezentów dla dzieci 2016

Początek grudnia tradycyjnie wiążę się ze wzrostem sprzedaży artykułów sezonowych związanych ze świątecznym okresem pod koniec roku, a szczególnie tych kupowanych jako prezenty z okazji Mikołajek i świąt Bożego Narodzenia. Niezmiennie największą popularnością cieszą się zabawki dla najmłodszych i nieco starszych dzieci.

Tegoroczny – przygotowany przez firmę Carrefour - ranking popularności otwiera lalka Barbie z tęczową karocą firmy Mattel. Drugie miejsce rankingu zajął zestaw klocków Lego „Przedszkole dla szczeniąt”, a trzecie Miś Gigant firmy Sun-Day.

Dużą popularnością cieszą się także Lalki Księżniczki firmy Pierot, figurki Avengersów firmy Hasbro, Hotel Pawza z serii Littlest Pet Shop także z Hasbro, Kuchnia Tefal Cheftronic od Simba Toys – dla fanów programów kulinarnych, Księżniczka Cadance z serii My Little Pony od Hasbro, wyrzutnia ze strzałkami Nerf Strongarm Elite również od Hasbro i pluszowe zwierzątka.

W tym roku obserwujemy również wzrost zainteresowania klientów zabawkami super nowoczesnymi, takimi jak Barbie latająca na dronie, a także edukacyjnymi zabawkami interaktywnymi dla starszych dzieci. W tej kategorii prym wiodą produkty firmy Clementoni, takie jak interaktywny EduGlobus Poznaj Świat, który oprócz swojej standardowej funkcji pomaga w poznaniu ciekawych informacji na temat różnych krajów, kontynentów, języków i lokalnych ciekawostek; Robot Mio do samodzielnego złożenia i zaprogramowania, który przybliża dzieciom świat robotyki, oraz Laboratorium Mechaniki, czyli zestawi 250 elementów, z których można stworzyć ponad 50 konstrukcji i jednocześnie poznawać podstawowe zasady mechaniki i inżynierii.

Ranking sprzedaży zabawek w sklepach Carrefour:
  1. Barbie Tęczowa karoca i lalka, Mattel
  2. Przedszkole dla szczeniąt, Lego
  3. Miś Gigant, Sun-Day
  4. Lalki Księżniczki, Pierot
  5. Figurki Avengers, Hasbro
  6. Littlest Pet Shop Hotel Pawza, Hasbro
  7. Kuchnia Tefal Cheftronic, Simba Toys
  8. My Little Pet Shop Nowa Księżniczka Cadance, Hasbro
  9. Nerf Strongarm Elite, Hasbro
  10. Pluszowe zwierzęta, import własny Carrefour
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.