29.08.2016/23:36

Raya Holding zainwestuje w Makarony Polskie

Koncern Raya Holding for Technology & Telecommunications S.A.E. zainwestuje w producenta przetworów zbożowych i makaronów spółkę Makarony Polskie. Egipska firma zawarła przedwstępną umowę kupna 19,39 proc. akcji spółki Makarony Polskie od firmy Bewa Sp. z o.o.

Spółka Makarony Polskie poinformowała, że prowadzone od kilku miesięcy negocjacje dotyczące sprzedaży przez dotychczasowego akcjonariusza znaczącego pakietu akcji firmie Raya Holding zakończyły się sukcesem.

Przedwstępna umowa sprzedaży udziałów została zawarta w dniu 25 sierpnia 2016, a przedmiotem umowy jest zobowiązanie wzajemne stron umowy do podjęcia uzgodnionych czynności mających na celu doprowadzenie do pośredniego nabycia przez inwestora praw do 1 793 406 akcji spółki, stanowiących 19,39 proc. w kapitale zakładowym spółki Makarony Polskie oraz tyle samo procent i głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Umowa określa, że Inwestor przejmie kontrolę nad spółką celową Madova, poprzez nabycie 100% udziałów w kapitale zakładowym SPV i powołanie wskazanego przez inwestora zarządu SPV.

Według oświadczeń zawartych w treści umowy, SPV jest kontrolowana przez akcjonariusza. Umowa przewiduje, że akcjonariusz doprowadzi do podwyższenia kapitału zakładowego SPV oraz do zbycia 1 793 406 akcji spółki na rzecz SPV, a także innych czynności z tym związanych, a następnie dokona sprzedaży na rzecz inwestora 100% udziałów w kapitale zakładowym SPV za łączną cenę ok. 11,4 mln zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.