05.03.2020/12:17

Referendum strajkowe w Kauflandzie. Związek zawodowy walczy o podwyżki

Na kwiecień br. zapowiadane jest referendum strajkowe w Kauflandzie. Wolny Związek Zawodowy „Jedność Pracownicza” domaga się wzrostu wynagrodzeń dla pracowników marketów niemieckiej sieci o 800 zł. Mediacje z przedstawicielami sieci marketów zakończyły się fiaskiem.

Związek nie jest usatysfakcjonowany aktualnym wzrostem wynagrodzeń, jaki wprowadził pracodawca od 1 marca. Jak podano w komunikacie, wysokość dotychczasowych podwyżek nie satysfakcjonuje związkowców i w żaden sposób nie rekompensuje rosnących kosztów życia.

Jednocześnie związkowcy przypomnieli, że we wrześniu wystąpili do zarządu Kaufland Polska Markety z siedzibą we Wrocławiu z postulatem wzrostu płac o 800 zł dla każdego pracownika zatrudnionego w spółce. 
Mediacje pomiędzy Międzyzakładową Organizacją Wolnego Związku Zawodowego „Jedność Pracownicza” a zarządem Kaufland Polska Markety w sprawie podwyżek wynagrodzeń dla pracowników sieci odbyły się we wtorek, 3 lutego. 

– Przedstawiciele Kauflandu nie zgodzili się na podwyższenie wynagrodzeń w zakresie prowadzonego sporu zbiorowego. Nie padła też żadna inna propozycja, która mogłaby zakończyć się porozumieniem. W ten sposób strona społeczna i spółka Kaufland zakończyły kolejny etap sporu zbiorowego, którego następstwem będzie referendum strajkowe – informuje związek zawodowy.

W następstwie rozmów zakończonych fiaskiem zapowiedziano referendum strajkowe. Rozpocznie się ono się ono w dniach 24-25 kwietnia 2020 roku, a jako pierwsze przystąpią do niego markety w Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim. 

Podczas referendum pracownicy Kauflandu będą mogli wyrazić swoje zdanie odpowiadając na trzy pytania:
1. Czy jesteś za przeprowadzeniem strajku ostrzegawczego?
2. Czy jesteś za przeprowadzenie strajku ogólnopolskiego – długoterminowego?
3. Czy w przypadku przeprowadzenia strajku weźmiesz w nim czynny udział?

Związek działający przy marketach Kaufland ponawia apel o zapisywanie się do Międzyzakładowej Organizacji WZZ „Jedność Pracownicza”. - Wkrótce będziemy pojawiać się w kolejnych miastach jednakże potrzebujemy Was już teraz! – wzywają związkowcy.
 

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Pracownik 07.03.2020

  Magazynier. Nam dali 100 zł podwyżki. Śmiechu warte za tom pracę co wykonujemy non stop dźwiganie i schylanie. Po 9 10 godzin. Do pracy na to stanowisko nie ma chętnych. A dysponęci dostali po 500zł. To skandal

 • Aktywa vs koszt 06.03.2020

  Walczcie walczcie póki możecie póki macie coś do powiedzenia iogromny wpływ na firmę. Wkrótce zastąpią was kasy samoobsługowe tak jak w JMD, która w obawie przed rosnącymi kosztami personalnymi właśnie ładuje dziesiątki jak nie setki milionów w zastąpienie taniej siły roboczej drogą technologią bo pracownik to koszt a kasy samoobsługowe to majątek firmy

 • artemia 05.03.2020

  Jak można się zapisać do tego związku -pracuję w centrum logistycznym w Gliwicach i dostałam 100 zł podwyżki w premii za frekwencje -pracuje bardzo ciężko a w odróżnieniu od zmianowego

 • Ada 05.03.2020

  proszę o jakiś namiar na Państwa Centrale w Gliwicach zapitalamy też jak dzikie małpy za 100 zł a panowie kierownicy 7-8 tys za nic

 • XyZ 05.03.2020

  3x tak kuźwa zapitalamy jak osły a niedocenia tego nikt

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.