27.06.2018/11:16

Régis Degelcke, szef Auchan Holding, nowym prezydentem EuroCommerce

Zrzeszenie europejskich detalistów EuroCommerce ma nowego prezydenta. Został nim Régis Degelcke, szef Auchan Retail i Auchan Holding. Jego trzyletni mandat rozpoczyna się z początkiem lipca 2018 r.

Walne Zgromadzenie EuroCommerce wybrało Régisa Degelcke ze względu na jego wiedzę i doświadczenie z pracy w sektorze detalicznym i hurtowym. Degelcke rozpoczął karierę zawodową przed 35 laty jako kontroler finansowy w Leroy Merlin. W wieku 29 został dyrektorem finansowym firmy. Pracował dla grupy LeroyMerlin/Adeo Group w Hiszpanii, Włoszech i Brazylii. Na początku 2017 r. został mianowany przez rodzinę Mulliez przewodniczącym rady nadzorczej i prezesem firm Auchan Retail i Auchan Holding.

– Jestem zaszczycony faktem, że otrzymałem szansę kierowania najważniejszą europejską organizacją, reprezentującą handel detaliczny i hurtowy. Chciałbym wykorzystać moją wiedzę i doświadczenie, kontynuując wspaniałą działalność EuroCommerce pod przywództwem Kennetha Bengtssona. Sektor przechodzi ogromną transformację cyfrową, jednocześnie stojąc przed licznymi wyzwaniami ekonomicznymi i politycznymi, takimi jak wzrost protekcjonizmu i nacjonalizmu ekonomicznego. Silniejsza i bardziej konkurencyjna Europa to jedyny sposób na rywalizowanie z innymi globalnymi potęgami gospodarczymi. Nasz sektor potrzebuje skutecznej i zjednoczonej reprezentacji w Europie, musi także przekonywać opinię publiczną o swoim znaczeniu dla obywateli i gospodarki. Chcę aktywnie brać udział w realizowaniu tych zadań w ciągu następnych trzech lat – powiedział Régis Degelcke, nowy prezydent EuroCommerce.

– Wierzę, że w ciągu ostatnich trzech lat udało nam się wzmocnić EuroCommerce i uzyskać większe uznanie dla detalu i hurtu, jako ważnych dziedzin gospodarki. Nasi członkowie cieszą się, że będą mogli pracować pod przywództwem Régisa. Jest on pełnym pasji liderem branży i z pewnością pomoże EuroCommerce w osiąganiu kolejnych sukcesów – powiedział ustępujący ze stanowiska prezydenta Kenneth Bengtsson.

EuroCommerce to europejskie zrzeszenie sieci detalicznych i stowarzyszeń handlowców, do którego należą takie sieci, jak Auchan, Ahold Delhaize, Carrefour, Coop, Ikea, Jeronimo Martins, Kaufland, Lidl, Metro, Rewe, Spar czy Tesco. Wśród stowarzyszonych organizacji branżowych EuroCommerce jest Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.