21.11.2020/09:03

Rekompensaty rządu dla sprzedawców w związku z zamknięciem cmentarzy. Wpłynęło mnóstwo wniosków

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała o otrzymaniu wniosków dot. prawie 3,8 mln sztuk chryzantem doniczkowych i 3,57 mln sztuk chryzantem ciętych - podaje TVN24, podkreślając, że wsparcie dla przedsiębiorców, którzy nie sprzedali swoich kwiatów, ma zostać wypłacone do końca grudnia.

Wnioski można było składać do 6 listopada. Według ministra rolnictwa Grzegorza Pudy kwota pomocy wyniesie ponad 84 mln zł, podczas gdy rządowy budżet na rekompensaty z tytułu niesprzedanych kwiatów miał wynieść 180 mln zł.

Rekompensata za niesprzedane chryzantemy ma wynieść 20 zł od sztuki kwiatów doniczkowych, a w przypadku kwiatów ciętych - 3 zł. Wsparcie otrzymają jedynie ci przedsiębiorcy, którzy posiadali co najmniej 50 chryzantem doniczkowych oraz co najmniej 200 sztuk chryzantem ciętych nadających się do sprzedaży w dniu złożenia wniosku.

Przypomnijmy, że decyzją rządu cmentarze były zamknięte w dniach 31 października - 2 listopada. Premier Morawiecki ogłosił te plany w ostatniej chwili, nie dając czasu przedsiębiorcom na przygotowanie się. Sprzedawcy zostali z kwiatami i zniczami, dla których nie było nabywców.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także