02.08.2016/11:36

Rekordowa sprzedaż lodów Nestlé Polska

Do końca czerwca zakład Nestlé Schöller w Namysłowie wyprodukował około 14 mln litrów lodów, które wypełniłyby prawie 5 basenów olimpijskich. Bywają dni, że z linii produkcyjnej schodzi blisko 1,5 mln sztuk lodów.

Ciepłe lato sprzyja wysokiej sprzedaży zimnych deserów. Już tylko zła pogoda może przeszkodzić Nestlé w osiągnięciu rekordowych wyników w segmencie lodów – koncern do końca lipca wypełnił 85 proc. zaplanowanego na ten rok w Polsce celu biznesowego.
Fabryka lodów Nestlé Schöller jest jednym z głównych pracodawców w Namysłowie. Obecnie produkowane są tu lody w rożkach Kit Kat, Lion, Princessa, lody na patyku Cortina, Kaktus, Pirulo, Nesquik, a także lody familijne Manhattan i dla gastronomii pod markami Schöller i Mövenpick. Dużą część namysłowskiej produkcji stanowią wyroby trafiające na eksport. W 2015 roku w Namysłowie ruszyła również produkcja lodów koszernych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.