05.04.2020/09:59

Rekordowe spadki cen żywności na świecie. Najbardziej potaniał cukier i olej

Pandemia koronawirusa wywołała gwałtowne zmiany na rynkach finansowych. Cały świat odczuł jej skutki, m.in. dzięki niższym cenom żywności – podaje serwis msn.com.

To wynik spadku popytu wywołany koronawirusem i załamanie się cen ropy. Największe spadku odnotowały ceny cukru i oleju roślinnego. Indeks ten uwzględnia też ceny produktów mlecznych, zbóż i mięsa.

Jak napisał na Twitterze ekspert ekonomiczny FAO Abdolreza Abbassian, spadki cen zależą od czynników popytowych. Na nie z kolei wpływają pogarszające się perspektywy gospodarcze – stwierdził ekspert.

Zdaniem analityków stoi za tym wywołany koronawirusem spadek popytu, jak również redukcja zapotrzebowania ze strony producentów etanolu, którym jest teraz trudniej konkurować z dostawcami produktów naftowych. Bessa na rynku ropy przyczyniła się także do potanienia o 12 proc. olejów roślinnych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.