16.05.2019/11:41

Renata Juszkiewicz, POHiD: Poczekajmy na wyrok w drugiej instancji ws. podatku handlowego

- Wyrok Sądu Unii Europejskiej nie kwestionuje czy podatek od handlu jest pomocą państwa, a jedynie wskazuje, że Komisja Europejska nie wykazała właściwej analizy w tym zakresie - komentuje na gorąco dla portalu wiadomoscihandlowe.pl dzisiejsze rozstrzygnięcie Sądu UE Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • dekster8181 22.05.2019

  Szanowna Pani Renato, Pani broni praw Polski czy obcych Państw?? Wstyd!!

 • stop kolonializmowi 17.05.2019

  to może w obronie swoich interesów (nie) Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji pochwali się ile jej członkowie zapłacili w Polsce CIT'u?!?
  zestawienie tabelaryczne proszę
  sieć, przychód, odprowadzony CIT, udział % CIT'u w odniesieniu do przychodów,
  a nie tylko ile to tworzą miejsc pracy ile inwestycji bo takie dane faktycznie fajnie się ogląda ale inaczej już na tle liczby zamkniętych sklepów od 2000 roku i zlikwidowanych miejsc pracy (w całym łańcuchu dostaw) i straty budżetu z wpływów z CIT'u bo małe sklepy raczej nie prowadzą optymalizacji podatkowej i nie stosują cen transferowych

 • klient tesco 16.05.2019

  zyczę wygranej w II instancji bo nie chcę płacić więcej za zakupy w tesco i nie uważam, że tak jawna dyskryminacja 1,4% obrotu dla dużych i 0% dla małych ma cokolwiek wspólnego z zasadami sprawiedliwości i równości. skandal

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.