27.11.2018/09:59

Rolnicy będą mogli sprzedawać własną żywność do restauracji

Nowelizacja ustawy dotyczącej sprzedaży produktów przez rolników przyjęta niedawno przez sejm to dobre wieści dla rolników, którzy na niewielką skalę chcą sprzedać wytworzoną przez siebie żywność - pisze wgospodarce.pl.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • HK 28.11.2018

    No to już jest szczyt wszystkiego. Na dzień dzisiejszy rolnicy żyją na koszt społeczeństwa spoza wsi - płacą śmieszny KRUS, zdrowotnego czy funduszu pracy też nie płacą (nawet ci posiadający ogromne gospodarstwa produkcyjne), dostają pieniądze z UE - wielu za nic, mały rolnik koszty wytworzenia ma minimalne, nie obowiązuje go RODO, split payement i milion innych rzeczy. Do tego 500+. A teraz dostają jeszcze możliwość sprzedawania, bez opodatkowania, swoich wyrobów i to do instytucji. A co z fakturą? Jak inaczej to wprowadzić na stan firmy? Czy Sanepid skontroluje te kuchnie, w których to się wytwarza? Bo w mieście bez tych służb palcem nie można kiwnąć przy produkcji spożywczej. Niestety znam takie wiejskie kuchnie, w których sie można do stołu przykleić. Co z łańcuchem dostaw, ochroną środowiska? W takiej sytuacji postuluję, żeby "babcie" z miasta mogły sprzedawać swoje wyroby np. z owoców i warzyw z działek pracowniczych, piec ciasta dla restauracji itd. Równość wobec prawa.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.