25.08.2019/13:57

Rośnie optymizm wśród właścicieli hurtowni

Według danych GUS, w bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w handlu hurtowym kształtuje się na poziomie plus 7,2 (przed miesiącem plus 5,1). Poprawę koniunktury sygnalizuje 16,8 proc. badanych przedsiębiorstw, pogorszenie – 9,6 proc. (miesiąc wcześniej odpowiednio 15,7 proc. i 10,6 proc.). Pozostałe podmioty uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Diagnozy sprzedaży są bardziej optymistyczne od zgłaszanych przed miesiącem; utrzymują się pozytywne prognozy w tym zakresie. Bieżąca sytuacja finansowa oceniana jest nieznacznie korzystnie, po raz pierwszy od listopada ub.r.; odpowiednie przewidywania są optymistyczne, lepsze od formułowanych w lipcu.

Stan zapasów towarów jest ciągle uznawany przez przedsiębiorców za nadmierny. W związku z utrzymującymi się prognozami sprzedaży, wzrost zamówień towarów u dostawców może być podobny do oczekiwanego miesiąc wcześniej.

Zatrudnienie może być nieznacznie zwiększone, w nieco większym stopniu niż planowano w lipcu. Przedsiębiorcy oczekują, że ceny towarów będą rosnąć w tempie zbliżonym do zapowiadanego w ubiegłym miesiącu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.