30.04.2020/14:24

Rossmann wprowadzi do oferty 3000 nowych produktów. Sieć planuje też zmiany w sklepach

 

Od 1 maja Rossmann rusza z nową kampanią otwierającą sezon wiosna-lato 2020. Operator zapowiada, m.in. że wprowadzi do oferty ponad 3 000 nowych produktów wybranych zgodnie z najświeższymi trendami.

– Stawiamy na naturalne składniki w kosmetykach czy produkty waterless, m.in. szampony i odżywki w kostkach. Są one odpowiedzią na potrzeby naszej planety, bo do ich produkcji zużywa się mniej wody. Na półkach naszych drogerii pojawią się także produkty niszowe, znane dotychczas głównie z internetu, często produkowane w małych manufakturach. To m.in. marki makijażowe będące przede wszystkim obiektem pożądania najmłodszych klientek, chcących się wyróżnić i szukających inspiracji. „Instamarki” pojawią się też w wielu innych kategoriach np. pielęgnacji twarzy czy ciała – informuje Agata Nowakowska, rzecznik prasowy sieci Rossmann Polska.

Wymienione wyżej nowości uzupełnią produkty z nurtów: „przyjazne naturze”, glass skin, superfoods, body positive, pielęgnująca koloryzacja, less waste, siła minerałów, mgiełki zapachowe, on the go, bio dla malucha, bezpieczne lakiery dla paznokci, etnobotanika, petparents, proage...

Zmieni się nie tylko asortyment – metamorfozę przechodzą nasze sklepy. W jednym czasie, we wszystkich drogeriach równocześnie dokonuje się znacząca zmiana. Lepiej wyeksponowane zostaną nowości, promocje czy też produkty do nabycia wyłącznie w Rossmannie.

Kampania ma podkreślić wizerunek Rossmanna jako marki, która inspiruje, odkrywa nowości i innowacyjne produkty w ramach ciągle zmieniających się trendów. „Rossmann jest blisko swoich klientek, zna ich potrzeby, chce je zainspirować do odkrywania trendów i ciekawych produktów” – podkreśla operator.

Spółka Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska osiągnęła w 2019 r. obroty netto ze sprzedaży towarów i usług rzędu prawie 8,79 mld zł, co oznacza wzrost o 5,9 proc. względem roku wcześniejszego. Zysk netto wyniósł 954 mln zł i był wyższy o 3,27 proc. w porównaniu z rokiem 2018. Spółka zapłaciła także rekordowe 233,28 mln zł podatku dochodowego od osób prawnych (wzrost o 3,13 proc. rdr).

Sieć Rossmann zakończyła miniony rok z liczbą 1395 drogerii działających w 567 polskich miejscowościach. Plan inwestycyjny na rok 2020 zakłada powiększenie sieci o 90 nowych sklepów, co oznacza, że detalista zbliży się do symbolicznej bariery 1500 placówek w Polsce. Ponadto w tym roku oddany zostanie do użytkowania magazyn wysyłkowy, zlokalizowany w sąsiedztwie centrali w Łodzi.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • zirytowany klient 01.05.2020

    ostatnio żel do mycia twarzy dla mężczyzn znalazłem na regale na poziomie 10 cm ponad podłogą - gdyby nie pomoc pani ekspedientki w życiu bym tego nie znalazł!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.