22.05.2020/08:58

Rossmann wprowadził kasy samoobsługowe już do 800 drogerii w Polsce [TYLKO U NAS]

Pod koniec kwietnia sieć Rossmann miała zainstalowane kasy samoobsługowe już w 800 na 1360 drogerii w Polsce - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

To oznacza, że urządzenia są już obecne w około 60 proc. punktach handlowych Rossmanna w naszym kraju. Sieć wdrożyła jak dotąd 1314 sztuk kas samoobsługowych, co daje średnio 1,65 kasy samoobsługowej na drogerię, do której wstawiono maszynę, a także 0,97 kasy samoobsługowej na każdą placówkę Rossmanna w Polsce.

Przypomnijmy, że Rossmann testy kas samoobsługowych rozpoczął w 2017 r. Pokazuje to, że tempo wdrożeń urządzeń w całej sieci jest imponujące. Rossmann przez wiele miesięcy był pod tym względem liderem całego handlu detalicznego w Polsce, jednak w pierwszych miesiącach 2020 r. został przegoniony przez Biedronkę.

Chcesz dowiedzieć się więcej o kasach samoobsługowych? Zachęcamy do zapoznania się z raportem "Kasy samoobsługowe w handlu w Polsce 2020. Stan gry, wyzwania i prognozy", przygotowanym przez zespół dziennikarzy portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Z lektury raportu dowiesz się m.in.:

 • Jak wyglądają plany instalacji kas samoobsługowych w Biedronce? W ilu sklepach dyskontowej sieci kasy samoobsługowe były obecne na koniec 2019 r., w ilu na koniec kwietnia 2020 r., a w ilu będą dostępne na koniec 2020 r.?
 • Czy koronawirus będzie miał wpływ na plany inwestycyjne sieci handlowych w obszarze kas samoobsługowych?
 • Które spożywcze sieci handlowe już wdrożyły kasy samoobsługowe? Które prowadzą pilotaż rozwiązania? Które otwarcie deklarują, że nie są zainteresowane kupnem urządzeń?
 • Co w kwestii kas samoobsługowych robią Biedronka, Lidl, Żabka, Kaufland, Carrefour, Tesco i inne sieci handlowe?
 • Dlaczego nie tylko międzynarodowi detaliści, ale również mniejsze, polskie sieci spożywcze inwestują w kasy samoobsługowe?
 • Czy kasy samoobsługowe będą jedynie chwilową modą i przystankiem na drodze do sklepów autonomicznych?
 • Jakie zaawansowane rozwiązania testowane są przez Jeronimo Martins w Portugalii, przez Grupę Tesco w Wielkiej Brytanii i przez Amazon Go w USA?
 • Czym są nanosklepy i kiedy pojawią się w Polsce?
 • Co handel spożywczy może podpatrzeć u sieci non-food w temacie kas samoobsługowych?
 • Czy kasy samoobsługowe mogą stać się sprawą polityczną? Kto i gdzie chce decydować o ich wdrożeniach w drodze... referendum?

Licząca ponad 60 stron publikacja to kompendium wiedzy o kasach samoobsługowych w branży spożywczej. Raport dedykowany jest menedżerom sieci handlowych chętnym do podejrzenia działań konkurencji i przyjrzenia się aktualnym trendom, osobom odpowiedzialnym za wdrażanie innowacji i nowych technologii w sklepach, badaczom rynku, a także wszystkim innym osobom zainteresowanych tematyką kas samoobsługowych. Jeśli czekają Cię decyzje biznesowe związane z kasami samoobsługowymi, lektura naszego raportu powinna pomóc Ci w ich podjęciu.

 
 
 
 
 
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Aniaa 29.07.2020

  Rozwiązanie na niedziele niehandlowe?

 • gggg 25.05.2020

  czipem też zapłacicie...

 • ermi 22.05.2020

  Niestety, w samoobslugowych placic mozna tylko karta. Efekt? Warszawa: dluga kolejka do tradycyjnej, a linia samoobslugowych bez jednego klienta. Wyglada na to, ze Polacy, podobnie jak Niemcy, nie chca by robiono na nich badania jakich uzywaja podpasek i papieru toaletowego. Kasy samooblugowe sa OK, o ile przyjmuja gotowke. Niemcy sa rownie mocno przywiazani do gotowki co Polacy, a nawet bardziej. Chcecie zaoszczedzic na personelu, ale dajcie zyc klientom, nie robcie z nich bialych myszek do badan zachowan.

 • milennials 22.05.2020

  Kaufland niech też zainstaluje takie kasy. W sklepie nr 3461 zbudowano dziesięć lat temu 8 kas. Otwarte góra 3. Czy nie można usunąć 5 kas i zamiast pustych stanowisk, zrobić kasy dla klientów z mniejszymi zakupami? Mamy XXI wiek.

 • yogi 22.05.2020

  popieram przedmówcę - więcej takich kas. Przynajmniej jako facet nie będę musiał wysłuchiwać "zachęt" do kupna wspaniałych podpasek albo kremów na zmarszczki. Przychodzę do rossmana, biorę z półki czego potrzebuję, płacę. Dobranoc.

 • zadowolony klient 22.05.2020

  Więcej takich kas, wreszcie nie trzeba stać w ogonku do jedynej czynnej tradycyjnej kasy!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.