18.01.2019/11:56

Rosyjski detalista ściąga do siebie doświadczoną kadrę

Jan Dunning, który do grudnia 2018 roku kierował siecią detaliczną Lenta przechodzi do firmy Magnit, w której zajmie nowe utworzone stanowisko prezesa spółki.

Jak podaje serwis rbc.ru, Jan Dunning stał na czele sieci sklepów detalicznych Lenta od 2009 roku. Rezygnacja z tej funkcji jest związana z chęcią zmiany po dziesięcioletnim okresie pracy w jednej firmie.

Jan Dunning i obecny dyrektor generalny sieci handlowej Magnit już wcześniej zostali wytypowani na kierownicze stanowiska tej firmy. Rozmowy z nimi były prowadzone od 2017 roku.

„Z radością witamy Jana Dunninga w zespole jako prezesa spółki Magnit. Jego doświadczenie w sektorze handlu detalicznego mówi samo za siebie. Liczymy na to, że Jan Dunning i Olga Naumowa będą dale realizować nasz ambitny plan transformacji” – powiedział Charles Emitt Ryan, przewodniczący zarządu Magnit.

Sieć sklepów Magnit została utworzona w 1994 roku przez biznesmenta Sergieja Galickiego. W lutym tego roku udziałowcem przedsiębiorstwa został rosyjski bank VTB, który kupił 29,1 proc. akcji Magnita.

Przeczytaj także: Roszady kadrowe w rosyjskim handlu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.