18.05.2020/19:21

Rosyjskie marki wódki Stolicznaja i Moskowskaja trafią na sprzedaż

Byli akcjonariusze zniszczonego przez Kreml koncernu Jukos, uzyskali sądowe zajęcie na terenie Beneluxu słynnych rosyjskich wódek „Stolicznaja” i „Moskowskaja”. Mogą je sprzedać na publicznej aukcji we wrześniu – podaje „Rzeczpospolita”.

Rosyjski państwowy producent alkoholu Sojuzpłodoimport odwoła się od decyzji sądu Niderlandów, który polecił areszt na rzecz akcjonariuszy Jukosu, na terenie krajów Beneluxu, znaków towarowych rosyjskich wódek "Stolichnaya" i "Moskovskaya" – podaje „Rzeczpospolita” za agencją RIA Nowosti.

O korzystnym dla byłych akcjonariuszy wyroku napisało w poniedziałek wydanie NRC. „Dopóki Rosja ignoruje międzynarodowe sądy, będziemy, zgodnie z prawem, konfiskować rosyjską własność państwową” – skomentował Tim Osborne jeden z przedstawicieli byłych akcjonariuszy.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.