07.03.2019/12:54

Rovita zakończyła przegląd opcji strategicznych. Co dalej z dystrybutorem?

Zarząd spółki dystrybucyjnej Rovita podjął 7 marca 2019 roku podjął decyzję o zakończeniu przeglądu opcji strategicznych, który firma prowadziła od sierpnia 2018 r. Operator nie znalazł inwestora, który wsparłby spółkę w dalszym rozwoju, dlatego władze firmy zdecydowały o restrukturyzacji spółki.

Na czym będzie polegała restrukturyzacja Rovity, władze informują bardzo oszczędnie. Po pierwsze chcą zwiększyć udział usług w przychodach firmy, w celu zwiększenia efektywności prowadzonej działalności spółki, w szczególności w zakresie poziomu uzyskiwanych marż z działalności operacyjnej.

Jednocześnie, wobec zidentyfikowania kluczowych kierunków rozwoju dalszej działalności spółki, nie podała jednak szczegółów nowej strategii.

Przypomnijmy, że w sierpniu ub. roku władze spółki Rovita poinformowały, że rozważają różne opcje strategiczne, w szczególności zawarcie aliansu strategicznego, poszukiwanie inwestorów wspierających rozwój spółki, jak również dokonanie transakcji o innej strukturze. Przegląd opcji strategicznych ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowych celów biznesowych spółki.

Firma dystrybucyjna Rovita działa na terenie pięciu województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i łódzkiego. Siedziba spółki mieści się w Niedomicach koło Tarnowa. Ponadto may oddziały w Krakowie, Jarosławiu, Kielcach oraz Lublinie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.