11.03.2020/18:35

Ruch większy niż w sobotę. Polacy robią zapasy, znika woda, papier toaletowy i produkty suche

Tradycyjnie już sprawdziliśmy jak wygląda sprzedaż w spożywczym dziale Allegro. W ciągu ostatniego miesiąca tygodniowa wartość sprzedaży wszystkich produktów spożywczych wzrosła z około 6 mln zł do ponad 9 mln zł. W tym tygodniu, tylko podczas trzech dni, w Allegro sprzedaż była niemal taka sama, jak w całym trzecim tygodniu lutego.

Wykres: Sprzedaż w kategorii Supermarket w Allegro od 10 lutego do 11 marca 2020 r.

Sprzedaż w kategorii Supermarket w Allegro

Nadal rośnie popyt na produkty sypkie. Jest niemal 3,5 razy większy niż przed miesiącem. Wyższe obroty generują również sprzedawcy dań gotowych, ale sprzedaż w tej kategorii wzrosła aż siedmiokrotnie. Należy jednak podkreślić, że dania gotowe były na Allegro kategorią niszową. Jeszcze miesiąc temu wartość wszystkich sprzedawanych produktów w ciągu doby wynosiła około 7 tys. zł. Teraz obroty w tej kategorii wzrosły do ponad 52 tys. zł dziennie. Klienci wykupują puszkowane gulasze, klopsy, zupy oraz konserwy wojskowe typu fasola z wołowiną. W nieznacznym stopniu wzrosła sprzedaż środków do utrzymania czystości, choć sprzedaż samego papieru toaletowego zwiększyła się aż o niemal 6 razy (z około 2,5 tys. zł dziennie w ubiegłym miesiącu do prawie 15 tys. zł dziennie 11 marca 2020 r.).

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Syrakuz 14.03.2020

    Porąbało ich. Niedługo śmietniki nie wytrzymają od przeterminowanej, nadmiarowo, przesadnie kupionej żywności.

    A wojny jakoś nie ma.

    Zidiocenie mas.

  • Irik 12.03.2020

    Tak. Nabijajcie im bardziej kabzy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.