26.04.2020/15:10

Ryszard Petru po raz kolejny pogubił się w temacie zakazu handlu w niedziele

- Dziś kolejna niedziela z zakazem handlu. Polska w recesji, ale ideologia nadal najważniejsza - napisał w niedzielę na Twitterze były polityk Ryszard Petru, znany z dużego zaangażowania w sprawę handlowych niedziel. Szkopuł w tym, że opublikował tę wypowiedź... w niedzielę, w którą sklepy były otwarte.

Po tym jak Petru zdał sobie sprawę ze swojego błędu, skasował wpis na Twitterze. W nowym tweecie opublikowanym nieco później zaapelował już tylko do rządu o otwarcie galerii handlowych "na takiej samej zasadzie, jak otwierane są kościoły", a więc z limitem osób uzależnionym od powierzchni obiektu.

To już kolejna wpadka Ryszarda Petru związana z tematem zakazu handlu w niedziele. W grudniu 2018 r. Petru - będący wtedy liderem ugrupowania Teraz - powiedział: "Wydaje mi się że optymalnym byłoby, gdyby hasłem całej zjednoczonej opozycji w nadchodzących wyborach była likwidacja handlu w niedziele". Był to oczywiście lapsus językowy, gdyż Petru to orędownik otwierania sklepów w niedziele.

W 2019 r. Petru i jego zwolennicy zbierali podpisy pod obywatelskim projektem ustawy "Uwolnijmy handel". Aby projekt trafił do Sejmu, zebrać trzeba było 100 tys. podpisów. Prawdopodobnie udałoby się przekroczyć tę barierę bez większych problemów, gdyby nie fakt, że... w trakcie zbiórki Petru, firmujący swoją twarzą akcję, ogłosił wycofanie się z polityki. W związku z tym zbieranie podpisów zostało wstrzymane tuż po tym, jak udało się zgromadzić nieco ponad połowę wymaganej liczby sygnatur (51 tys.). Tym samym nie udało się wnieść projektu ustawy do laski marszałkowskiej.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • wyborca 27.04.2020

    Rychu nie pozwoli kichawie przebić swojego poziomu żenady!

  • Jaro 27.04.2020

    Niech ten Petru sam sprobuje popracować w niedziele. Jestem kasierem i bardzo się cieszę że mogę pobyć z dziećmi w niedziele!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.